Jump to content

Prekid bolovaja...korištenje godišjeg...povratak na bolovanje


seny_69

Preporučene objave

Dakle ovako...zbog komplikacija u trudnoći od 17.09.2009. sam na bolovanju...prvih 42 dana plaća mi ide na teret poslodavca, a onda na teret hzzo..u tih 42 računaju se i subote iako moja tvrtka neradi subotom...

E sad mene zanima...ako prekinem bolovanje..i odem raditi tj. iskoristim 10 dana godišnjeg i vratim se na bolovanje...

Da li opet primam plaću 42 dana na teret poslodavca???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolovanje se ne može prekidati zbog korištenja godišnjeg odmora. Pod "bolovanjem" se smatra ocjena nadležnog doktora da je netko privremeno nesposoban za rad, pa tako utvrđeno stanje ne može nestati činjenicom da netko ima ili nema pravo i na godišnji odmor.

 

Nikakvih 42 dana ne ide u ovom slučaju na teret poslodavca, nadoknada plaće se isplaćuje i obračunava u cijelosti na teret HZZO.

 

Toplo preporučujem da prestaneš i kalkulirati i poušavati disponirati sa pravima ove vrste jerbo bi to u konačnici moglo biti neisplativo i štetno kako po tebe tako i po sve ostale sudionike u ovom svemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seny_69 je napisao:

Dakle ovako...zbog komplikacija u trudnoći od 17.09.2009. sam na bolovanju...prvih 42 dana plaća mi ide na teret poslodavca, a onda na teret hzzo..u tih 42 računaju se i subote iako moja tvrtka neradi subotom...

E sad mene zanima...ako prekinem bolovanje..i odem raditi tj. iskoristim 10 dana godišnjeg i vratim se na bolovanje...

Da li opet primam plaću 42 dana na teret poslodavca???

 

Bez, komentara! Rubensu :pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija