Jump to content

zastara prekršaja


mikro

Preporučene objave

U zakonskom roku tj 6.rujna 2007.godine sam podnio žalbu Visokom prekršajnom sudu u Zagrebu na rješenje Prekršajnog suda u Požegi, za zabranu upravljanja osobnim vozilom. Visoki prekršajni sud je donio pravomočnu odluku 2. lipnja 2009. godine. Meni je rješenje uručeno 14.listopada 2009.godine. Na rješenju ima pečat sa urudžbenim brojem sa datumom 12.10. 2009.godine, što znači da su u Prekršajnom sudu u Požegi isto rješenje iz Zagreba zaprimili 12. 10. 2009. godine. Dali je u ovom slučaju za mene nastupila zastara pošto je do uručenja meni prošlo dvije godine. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

petpetica je napisao:

Rješenje Visokog prekršajnog suda produžuje zastaru za 365 dana od datuma izdavanja rješenja.

 

pokusavam dokuciti gdje pise, u kojem zakonu,

u kojem članku o zastari i rokovima za prometne prekršaje

kako ih ti ovdje na forumu /u postovima/ računaš

 

o kojoj zastari se ovdje radi?

 

da ga hebeš, ne nađem i ne razumijem

 

/ja znam za zastaru progona i zastaru izvršenja sankcije i to relativnu i apsolutnu/

 

ajde mi daj članak zakona da to proučim malo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Čl. 77. Zakona o prekršajima.

 

Ove će se stvari događati sve do kraja 2010. godine - na žalost.

 

 

ovaj članak govori o rehabilitaciji, ne zastari:

 

Rehabilitacija

 

Članak 77.

 

(1) Nakon izdržane, oproštene ili zastarjele kazne zatvora odnosno maloljetničkog zatvora, osuđenik ima sva prava utvrđena Ustavom, zakonom ili drugim propisom i može stjecati sva prava osim onih koja su mu ograničena zaštitnom mjerom, a jednako se to odnosi i na počinitelja prekršaja kojem je primijenjena mjera upozorenja ili je odlukom o prekršaju oslobođen kazne.

(2) Protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju počinitelj prekršaja smatra se neosuđivanim po toj odluci o prekršaju i svaka uporaba tih podataka o njemu kao počinitelju prekršaja zabranjena je i nema nikakav pravni učinak. Rehabilitirani osuđenik ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice.

(3) Rehabilitacija iz stavka 1. i 2. ovoga članka nastupa po sili zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani potpetice,

ne vidim čemu obraćanje "sa visine"?

što ste vi? tko ste vi? što vi to imate a ja nemam?

na forumu smo ako se ne varam, ne u pol. postaji

 

a ovo što pišete, i način na koji šišete

 

to nije nikakvo "produženje zastare od strane VPS-a", to su zastarni rokovi koji se odnose na izvršenje izrečene sankcije

 

i to je nešto što nema veze sa odgovorima koje ste davali ljudima vezano za nastup zastare, gdje je doista nastupila zastara /apsolutna/ prekršajnog progona, pa se o izvršenju i nema što pričati

 

ja već pomislio da sam ja zastranio, ajde, sreća moja, nisam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas je moderno nekoga optužiti za obraćanje "sa visine".

 

Postavili ste pitanje, dobili odgovor, postavili pogrešan komentar odgovora, dobili ispravak, postavili pogrešan komentar ispravka, dobili opet razuman odgovor.

 

jazz031 je napisao:

to nije nikakvo "produženje zastare od strane VPS-a", to su zastarni rokovi koji se odnose na izvršenje izrečene sankcije

 

Da, upravo se nastupanje zastare "produžuje" umjesto sa 2 godine na 2 godine i 364 dana jer je teoretski moguće da VPS izda rješenje upravo dan prije nastupanja apsolutne zastare.

 

Do sada sam sa Vama imao korektno ophođenje, nadam se da će se tako i nastaviti, tj. da ova tema neće biti razlogom nekog drugačijeg tona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, upravo se nastupanje zastare "produžuje" umjesto sa 2 godine na 2 godine i 364 dana jer je teoretski moguće da VPS izda rješenje upravo dan prije nastupanja apsolutne zastare.

 

ma gledaj..

imas dan pocinjenog prekrsaja 1.1.2001.

imas rok zastare progona relativni 1.1.2002., apsolutni 1.1.2003.

i neka je VPS donio svoju odluku 31.12.2002. on ju je donio prije nastupa zastare i tu nemamo što prigovoriti, osim da baš nisu morali raditi baš na taj dan :-)

rješenje postaje pravomoćno!

i sad -

poćinju teći rokovi za izvršenje prekršajne sankcije i primjena :

 

Članak 77.

 

(1) Izrečene prekršajne sankcije ne mogu biti izvršene ako od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju protekne jedna godina, a zastara počinje teći kada je počinitelj prekršaja primio pravomoćnu odluku urednom dostavom, odnosno od dana kada je prvostupanjska odluka postala pravomoćna.

 

(2) Zastara izvršenja ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu izvršenje prekršajnih sankcija ne može započeti ili nastaviti.

 

(3) Zastara izvršenja prekršajnih sankcija prekida se svakom radnjom nadležnog tijela poduzetom radi izvršenja.

 

(4) Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći.

 

(5) Zastara izvršenja prekršajnih sankcija nastupa u svakom slučaju kada protekne dva puta onoliko vremena koliko je prema stavku 1. ovoga članka određena zastara izvršenja, a računa se od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju.

 

 

što VPS tu produžuje?

 

p.s.

pratim modu koliko moram, ne u tom obimu kako misliš,

ali njuh mi je dobar. za sada. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@jazz

 

Sve potpisujem.

 

Upravo ste odlično objasnili ono što sam šturo opisao u postu broj #2. Jedino ne priliče godine jer se tada primjenjivao Zakon o prekršajima iz SFRJ.

 

Postigli ste očit napredak od "rehabilitacije" do zastara izvršenja prekršajnih sankcija.

 

Nadam se da je mikro dobio traženu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo ste odlično objasnili ono što sam šturo opisao u postu broj #2. Jedino ne priliče godine jer se tada primjenjivao Zakon o prekršajima iz SFRJ.

 

Postigli ste očit napredak od "rehabilitacije" do zastara izvršenja prekršajnih sankcija.

 

htio ne htio, ja sad moram biti "moderan" i citirati veći dio tvoga posta.

 

ja sam opširan, ti štur

 

moj /školski/ primjer završi u SFRJ, ali sva sreća da si ti to primjetio

 

jako sam si sretan što si zamijetio moj napredak, pa ću ovo pokazati svojima na poslu da vide kako se razvijam zahvaljujući tvojoj poduci

 

 

:jupii::jupii:

 

p.s.

pametan će shvatiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija