Jump to content

Vanbračni partner ima nekretninu - stambeno zbrinjavanje HRVI


River

Preporučene objave

Pozdrav

 

Imam status HRVI - 50% čekam na stambeno zbrinjavanje od 1998 god kad sam podnio zahtijev kao samac- neoženjen

 

Pošto već par godina živim sa nevjenčanom suprugom stavio bi i nju u zahtijev kao vanbračnog partnera.

Problem je što ona ima naslijeđene dvije male parcele cca po 50 m2 zemljišta (kao suvlasnik - dakle ne 1/1) koje nije građevinsko ni poljoprivredno već se radi o neasfaltiranom putu.

 

Pitanje;

Gubim li ja u stvari pravo na stambeno zbrinjavanje ako u MOBS prijavim uz javnobilježničku potvrdu o vanbračnoj zajednici svoju vanbračnu partnericu ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prouči Zakon o pravima hrvatskih branitelja N.N 174/2004

čl.36. pa dalje

nije mi jasno šta ima od dvije parcele na kojima je put.

neka ih daruje korisnicima ili traži od općine zamjenu za građevinsko zemljište ( i drugoj lokaciji).

postojanje izvanbračne zajednice utvrđuje se sudskim putem.

 

pošto ni ti a ni ona nemate u vlasništvu stambeni objekat imaš pravo na kredit za izgradnju ili kupnju kuče do 40m2.

tada neplačaš komunalije i dozvolu za gradnju

traži od lokalne zajednice plac(gradilište)u zamjenu za navedene dvije parcele.

 

ako živiš napodručju posebne državne skrbi informiraj se u područnom uredu za prognanike i povratnike o mogučnostima stambenog zbrinjavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija