Jump to content

Preuzima li vlasnik kao fizička osoba dugovanja firme?


millenium

Preporučene objave

Poštovani,

evo već duže vrijeme pratim ovaj forum i na njemu nalazim puno za mene zanimljivih informacija.

Trenutno imam jedan veliki problem na koji nisam pronašao odgovor na forumu:

Imam firmu MN d.O.o. kojoj druga firma PJ d.O.o više od godinu dana nije platila dugovanja. Sad sam odlučio pokrenuti ovrhu ali su me drugi poslovni partneri upozorili da time neću ništa postići jer firma koja mi duguje praktički ništa i ne posjeduje ,da je pred gašenjem, te da osim mojoj duguje velikom broju drugih firmi. Zanimljivo da vlasnik tog PJ d.O.o. posjeduje podosta vrijednih nekretnina.

Moje je pitanje ovo: ako se ne uspijem naplatiti od vrijednosti imovine tog PJ d.O.o.-a dali njezin vlasnik kao fizička osoba i osnivač te firme preuzima dugovanja prema meni? Jer ako je to tako za mene ima nade da se za par godina naplatim iz njegovih vrijednih nekretnina...

 

Unaprijed puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

millenium je napisao:

Poštovani,

evo već duže vrijeme pratim ovaj forum i na njemu nalazim puno za mene zanimljivih informacija.

Trenutno imam jedan veliki problem na koji nisam pronašao odgovor na forumu:

Imam firmu MN d.O.o. kojoj druga firma PJ d.O.o više od godinu dana nije platila dugovanja. Sad sam odlučio pokrenuti ovrhu ali su me drugi poslovni partneri upozorili da time neću ništa postići jer firma koja mi duguje praktički ništa i ne posjeduje ,da je pred gašenjem, te da osim mojoj duguje velikom broju drugih firmi. Zanimljivo da vlasnik tog PJ d.O.o. posjeduje podosta vrijednih nekretnina.

Moje je pitanje ovo: ako se ne uspijem naplatiti od vrijednosti imovine tog PJ d.O.o.-a dali njezin vlasnik kao fizička osoba i osnivač te firme preuzima dugovanja prema meni? Jer ako je to tako za mene ima nade da se za par godina naplatim iz njegovih vrijednih nekretnina...

 

Unaprijed puno hvala.

 

 

Najprije u njegovoj poslovnoj banci kod koje ima otvoren glavni žiro račun podnesite kao vjerovnik zahtjeva za izdavanje očevidnika o zaprimljenim a nenaplačenim instrumentima plačanja (zadužnice, ovrhe). To vam košta mislim cca 50-60 kuna. Tada čete vidjeti u kakvom mu je stanju žiro račun. Ako procjenite ovisno o iznosu nanaplečenih naloga da nema šanse da se i vi naplatite a d.O.o. nema neke vrijedne imovine, nažalost tada odustanite od svega jer čete samo potrošiti novac na sastav ovrhe i javnobilježničke troškove a koje nečete nikada naplatiti. Žalosno ali istinito. Šta se tiče direktora d.O.o. njegova osobna imovina nema nikakve veze sa imovinom i dugovima d.O.o. Možete podnijeti državnom odvjetništvu ako ima elemanata kaznenu prijavu za prijevaru u gospodarskom poslovanju protiv direktora (koja je teško dokaziva) ali od toga novaca nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija