Jump to content

zastara porezne obveze


nekretnina

Preporučene objave

Danom primitka poreznog rješenja, vi se imate pravo žaliti.

Npr rješenje je doneseno 01.01.2008 a vi ga dobijete 01.12.2008 vama pravo na žalbu teče od dana primitka.

 

Ukoliko ste pokušali ne primiti rješenje svojom krivnjom smatra se da je rješenje dostavljeno.

 

ukoliko je rješenje izvršno tj. žalba ne odgađa izvršenje rješenja, pobrinuće se svakako redovnim putem da isto i dobijete.

 

 

Uvidom u spis predmetnog rješenja ćete uvidjeti po pisanim tragovima dostava dali su stvarno pogriješili, makar danas se to tko rijetko usudi.

 

i zakašnjela dostava /to ni ja ne razumijem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle: porez na promet nekretine prijavljen je 6. listopada 2003. godine. Nakon toga slijedio je prvostupanjski, pa drugostupanjski postupak. Do 6. listopada 2009. godine, dakle nakon 6 godina, što je apsolutni rok zastare, nije stiglo drugostupanjsko rješenje. Dostavljeno je 21. listopada, nakon što je prethodno nekoliko puta pokušano bez uspjeha. No, prošlo je šest godina, a po čl. 92. Općeg poreznog zakona toliko je vrijeme dovoljno ne samo za razrez obaveze, već i za njenu naplatu. Znači li to sljedeće: da je rješenje i dostavljeno prije 6. listopada 2009. godine, a do tada nije naplaćeno, je li to ipak zastara?

Ostaje pitanje, kojim podneskom i kojem tijelu da se obratim da mi potvrdi činjenicu zastare, laički rečeno da me taj novac više ne traže. Jer, ako platim, prema Zakonu o obveznim odnosima, nema pravne osnove da ga tražim naknadno nazad. Treba li uputiti Upravnom sudu tužbu? A tužba ne odgađa izvršenje. Što činiti?

Hvala na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako.........doneseno je rješenje, koje je pokušano biti dostavljeno vama neuspješno.....ovako datum donošenja rješenja (piše u rješenju) je bitno a to što ste vi pokušavali sabotirati dostavu rješenja neznači da ste nešto postigli.....dapače odmogli

 

i od datuma uredne dostave imate pravo na pravni lijek, ili nakon neuspješne dostave na oglasnoj ploči će biti dostavljeno ili sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala marko24!

u tome i jest problem, rješenje je dostavljeno nakon isteka roka za relativnu zastaru od 3 godine, a zastara obuhvaća i zastaru naplate, što je naravno najvažnije.

Nitko nije sabotirao dostavu, znali su moju adresu, jer je nisam mijenjala. Bezuspješno su pokušavali dostaviti samo odvjetniku, mogli su pokušati dostavu i na moju adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekretnina je napisao:

Hvala marko24!

u tome i jest problem, rješenje je dostavljeno nakon isteka roka za relativnu zastaru od 3 godine, a zastara obuhvaća i zastaru naplate, što je naravno najvažnije.

Nitko nije sabotirao dostavu, znali su moju adresu, jer je nisam mijenjala. Bezuspješno su pokušavali dostaviti samo odvjetniku, mogli su pokušati dostavu i na moju adresu.

 

Vjerovatno je odvjetnik bio vaš opunomočenik i njemu je pokušavana dostava kao vašem zastupniku u sporu. Ali iz kojeg razloga odvjetnik nije preuzimao pošiljku? Ako je dostava dva puta bila uredna rješenje je moglo bit izvješeno na oglasnu ploču PU i nakon proteka 15 dana postalo je pravomočno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija