Jump to content

za koliko godina je zastara naplate ovrhe


ljiljana-ljilja

Preporučene objave

Interesira me da li mi Zagrebparking može naplatiti sada odvožnju auta ovrhom ako je to bilo 2001 godine. Sad sam dobila od suda riješenje o naplati ovrhom na koje ću se žaliti. interesira me kada je zastara takove naplate. Napominjem da su odvezli auto invalidu sa urednom označenim autom ispred kuće u pješačkoj zoni gdje stanujem i gdje sam se zaustavila. Na ulasku u ulicu ima znak za dozvoljeni ulazak invalida i stanara u određenom vremenu a ja sam bila 3 minute prije dozvoljenog vremenskog ulaska.

Nakon koliko vremena je zastara takove naplate.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljiljana-ljilja je napisao:

Interesira me da li mi Zagrebparking može naplatiti sada odvožnju auta ovrhom ako je to bilo 2001 godine. Sad sam dobila od suda riješenje o naplati ovrhom na koje ću se žaliti. interesira me kada je zastara takove naplate. Napominjem da su odvezli auto invalidu sa urednom označenim autom ispred kuće u pješačkoj zoni gdje stanujem i gdje sam se zaustavila. Na ulasku u ulicu ima znak za dozvoljeni ulazak invalida i stanara u određenom vremenu a ja sam bila 3 minute prije dozvoljenog vremenskog ulaska.

Nakon koliko vremena je zastara takove naplate.

 

Hvala na odgovoru

 

Važno je kada je ovrha podignuta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara potraživanja je tri godine

apsolutna zastara 5 godina.

ako je stiglo rješenje o ovrsi na koje nije uložena žalba i isto postalo pravomočmo tada je zastara 10 godina (sudska odluka).

 

ako je ovo prvi prijedlog za ovrhu

obvezno pisati žalbu i uručiti je pošiljatelju ovršnog prijedloga ,za nadležni općinski sud.

 

slikaj znak na kom je označeno da je dozvoljeno prolaz i parkiranje za vozila čiji su vlasnici invalidi.

žalbi priloži rješenje o invalidnosti i sliku.

a i prijeslik osobne iskaznice u kojoj je navedena adresa stanovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija