Jump to content

susjed bi moju zemlju


ludkosiba

Preporučene objave

Dakle , prije par mjeseci supruga i ja smo kupili gradjevinsko zemljiste ( 1497 m2)blizu Velike Gorice . U vrlo kratkom roku smo dobili vlasnicki list i sve je super 1/1 , nikakvih tereta i stvarno sve izgleda ok . Krenemo ganjat papire ( PGP) za gradjevinsku i naletimo na prvi problem : grad je fulao cestu za 12 metara , i po katastru mi imamo izlaz na cestu ali u stvarnosti da bi dosli do "stvarne" ceste moram preko susjedovog zemljista. Dali netko mozda zna dali taj problem moze stopirati izdavanje gradjevinske dozvole .

Problem br.2 : susjed do nas me u maniri pravog turopoljca upozna sa stvarnom situacijom , da smo mi kupili zemljiste koje je naravno njegovo , i gle stvarno covjek ima papire od prije 50 godina gdje se vidi da je njegov djed bio vlasnik zemlje , i gdje se djela odrice u korist svog brata , u mjesto potpisa je otisak prsta jer deda nezna pisati , a par godina kasnije kad je dedin brat prodao svoju zemlju jos par kvadrata je deda poklonio novim vlasnicima i to potvrdjeno dedinim potpisom (?????) a deda nezna pisati . od tad se promjenilo par vlasnika a tek sada je isplivala situacija na vidjelo . I sad susjed meni nudi nagodbu da mi malo pomaknemo granicu zemlju i mi naravno ostajemo bez stotinjak kvadrata. Naravno skupo smo platili zemlju i nedamo ni pedalj svojega, ali susjed kaze da bu nas tuzil i da bu nam zabranil gradnju . Sta da radim sta sta ???????? pomognite ljudi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izvadi kopiju katastarskog plana

u vidjet češ granicu kupljenog zemljišta.

zemljište si kupio s povjerenjem u zemljišne knjige .

predpostavljam da si prije sklapanja kupoprodajnog ugovora bio u posjedu novog vlasničkog lista za kupljeno zemljište.

trebao si i prije kupovine tražiti kopiju katastarskog plana .

susjeda upozori da češ tražiti naknadu štete ako ti budu bespotrebno i iz objesti stopirao gradnju.

i dalje vrši sve potrebite radnje za odobrenje gradnje.

ne obaziri se na susjedove prijetnje .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala obojici , odustao sam od ganjanja maka na konac i dogovorio se sa susjedom , nasli neku zlatnu sredinu , i popusio sam 100 kvadrata . i nastojim se sto manje sekirati , naucio sam svoju lekciju . Definitvna preporuka svima koji kupuju zemljiste da im mjernik napravi izmjeru da dobe stvarno stanje prije nego zemlju i kupe. Ja to nisam znao , i nitko mi nije rekao i naucio sam .

 

Hvala jos jednom na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija