Jump to content

Isplati li se žaliti


Zemir

Preporučene objave

Pozdrav svim braniteljima.Imao bih jedno pitanje,pa ako netko zna neka mi odgovori.Evo o čemu se radi.Polovicom 11-og mjeseca prošle godine predao sam papire u mirovinski poradi ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu,vještačenje izvršeno početkom 6-og mjeseca ove godine,dobio riješenje u kojem mi se priznaju zaostaci od 6-og mjeseca ove godine.Postavio pitanje mirovinskom -u kojem vremenu su dužni pozvati me na vještačenje,oni mi odgovorili od 30 do 60 dana a pošto sam ja čekao preko 6 mjeseci zanima me isplati li se pisati žalbu i dali se time što dobiva.Hvala lijepa na odgovorima i lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolega Forrester!Mislim da me nisi shvatio,neidem ja ponovo na vještačenje,već sam na ovo čekao preko 6 mjeseci a u mirovinskom su mi rekli da je rok u kojem su me trebali zvati od 30 do 60 dana,te sam stoga razmišljao da se možda žalim zbog toga što me nisu zvali u predviđenom roku,samo mislim da to nema svrhe.Hvala ti na prijašnjem odgovoru vezano za zaostatke.Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zemir je napisao:...Postavio pitanje mirovinskom -u kojem vremenu su dužni pozvati me na vještačenje,oni mi odgovorili od 30 do 60 dana a pošto sam ja čekao preko 6 mjeseci zanima me isplati li se pisati žalbu i dali se time što dobiva....

Ne isplati se i ne dobiva ništa jer prava ne možete dobiti i ostvariti prije datuma vještačenja, a tražiti naknadu jer vas nisu ranije pozvali na vještačenje mislim da je malo da tako kažem "nategnuto" i pretpostavljam da ne bi prošlo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante,ovako piše,20%u svezičl.2 st.2.zophbdr i 80% koji nije u svezi zophbdr,prema članku 15 o pravima hr.bran.imenovani stječe pravo na inv.mirov.u svrhu određivanja iznosa inval.mirov.pozivate se da dostavite rodni list i još piše žalba ne odgađa izvršenje ovog riješenja,e sad jel se da još povečavat invalidnost,možda opča jednog dana,nemam hrvi šta misliš,hvala...mogu i drugi pomoč,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija