Jump to content

Razmišljam o tužbi...


skebo78

Preporučene objave

Radi se o radnom koeficijentu, ili napredovanju na poslu. Jednostavno rečeno radim već deset godina u jednoj firmi, sve skupa, a u stalnom radnom odnosu sam šest godina i u to vrijeme sam na istom koeficijentu. Pisao sam dvije molbe, nikakav odgovor nisam dobio.

 

Šlag na torti je posljednji interni natječaj za radno mjesto s većim koeficijentom koje sam obavljao i za koje imam iskustva... Dakle prijavio sam se na dotični natječaj za koje sam ispunjavao sve uvjete i verbalno je rečeno da ću dobiti radno mjesto. Nakon par tjedana natječaj je poništen, vjerujem iz razloga da popune to radno mjesto s nekim za manji koeficijent, tj. manje pare. Isfrustriran, razmišljam o tome da tužim firmu. Htio bih vaš savjet, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bi vam savjetovao da se ne frustrirate dalje. Nije mi sasvim jasno zbog čega bi uopće tužili poslodavca. Možete svakoga zbog svačega tužiti, ali ako sam dobro razumio vi bi tužili poslodavca jer:

- vam nije podigao koeficijent, ali ne navodite prema čemu bi on to morao učiniti? Znam neke koji rade i po duplo duže kod istog poslodavca, ali ni više ni manje s plaćom...,ili jer:

- je poslodavac poništio interni natječaj - također ne navodite prema čemu on to ne smije učiniti? Znam na desetke takvih poništenja (čak i iz pisanih medija).

Zaista mislim da se nemate zbog čega ljutiti i biti nestrpljiv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, nemate pravne osnove za pokretanje postupka tj tužbe protiv poslodavca. Iako se osjećate povrijeđenim i obespravljenim, jedina mogućnost vam je čekat bolje dane kad će poslodavac sam prepoznati vaše kvalitete ili da date otkaz te potražite bolje uvjete. Nisu jednostavno prekršene odredbe radnog zakona. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skebo78 je napisao:

Radi se o radnom koeficijentu, ili napredovanju na poslu. Jednostavno rečeno radim već deset godina u jednoj firmi, sve skupa, a u stalnom radnom odnosu sam šest godina i u to vrijeme sam na istom koeficijentu. Pisao sam dvije molbe, nikakav odgovor nisam dobio.

 

Šlag na torti je posljednji interni natječaj za radno mjesto s većim koeficijentom koje sam obavljao i za koje imam iskustva... Dakle prijavio sam se na dotični natječaj za koje sam ispunjavao sve uvjete i verbalno je rečeno da ću dobiti radno mjesto. Nakon par tjedana natječaj je poništen, vjerujem iz razloga da popune to radno mjesto s nekim za manji koeficijent, tj. manje pare. Isfrustriran, razmišljam o tome da tužim firmu. Htio bih vaš savjet, hvala.

 

Pozdrav skerbo78,jedna stara,latinsla kaže:

"Sve što radiš,radi pažljivo i misli na kraj". Drži se nje. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skebo78 je napisao:

shvačam da ne mogu tužiti firmu samo zato jer sam frustriran i nezadovoljan. Radi se i o tome da obavljam posao za koji nisam adekvatno plaćen, tj, u ugovoru o radu zaposlen sam na jedno radno mjesto a obavljam drugo, radim kompleksniji posao za manje novce što firmi odgovara.

 

skebo78,

naravno da si frustriran i nezadovoljan. A tko nebi bio? Tvoje su sposobnosti zacijelo veće nego što si za njih nagrađen. To je krađa....no ti moraš znati da većina današnjih poslodavaca ništa nezna o "upravljanju ljudskum potencijalima" i ništa ne zna o "zadovoljnom radniku". Nekad ni novac nije toliko važan koliko je važan korektan odnos poslodavca prema radniku ali ni toga često nema. Poslodavci se ponašaju kao da ti nešto "daju" a nas većina ne želi da nam se "daje" nego da nas se cijeni i da se naše sposobnosti veloriziraju na zakonit i pravedan način. Nezadovoljan radnik najviše šteti poslodavcu ai samom sebi jer nezadovoljstvo izaziva revolt i negativne emocije, pa i radnik trpi te pod takvim dugotrajnim okolnostima može doći i do somatskih oboljenje. Zato se moraš ćuvati i ako nemožeš prevladati stanje u kojem se nalaziš pokušaj naći riješenje za sebe koje će ti donjeti zadovoljstvo. uvijek nastoj misliti pozitivno. Živi danas jer jučer je prošlo a za sutra ne znamo što će biti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skebo78 je napisao:

Radi se i o tome da obavljam posao za koji nisam adekvatno plaćen, tj, u ugovoru o radu zaposlen sam na jedno radno mjesto a obavljam drugo, radim kompleksniji posao za manje novce što firmi odgovara.

 

To u prvom postu niste naveli. Primjerice kad bi se na vas odnosio Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike za rad duži od tjedan dana na radnom mjestu s većim koeficijentom bi ste imali pravo na povećanje plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija