Jump to content

izračun mirovine - pomoć


crnko

Preporučene objave

Molim pomoć u izračunu mirovine.HRVI,dragovoljac, opća nesposobnost, 40% vojna, 60% civilna.Radni staž 23 god.,mirovinski 33 god.,ratni staž 59 mjeseci.Zvanje pol. inspektor-časnički namjesnik.Plaća u zadnjih 10 godina od 5.500 do 6.500 kn.Umirovljen 01.11.2009. iz službe MUP-a.

HVALA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Đuro molim vas pomoć, evo danas smo saznali rezultate sa DLP kolika bi mogla biti mirovina

profesionalna, 40%rat,60%civil

dragovoljac,rvi20% privremeno

radni staž 46mj. bio je u vojnoj policiji

pozornik pješak.

Hvala.

 

Vojni dio mirovine ( ovih 40 % u svezi rata ) bi bio 1859 kuna.

 

Civilni dio ( ovih 60 % van rat ), to zavisi od primanja koja je osoba imala dok nije bila u ratu ( plaće iz radnog vjeka u civilstvu ).

 

Recimo da nije imala radnoga staža osim ovoga u ratu onda će za ovaj civilni dio dobiti jako malo ili ništa ( jako malo bi značilo možda max od 500 do 1000 kuna ili čak i manje ) i to pribrojite ovom vojnom djelu i eto cifre od mirovine ( 1859 kn + recimo 1000 = 2859 kn mirovina ukupna ).

 

Ako bi mirovina ipak bila manja od najniže braniteljske dobit će najnižu braniteljsku koja je oko 2000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

babin3 je napisao:

Molim izracun mirovine.

 

profesionalna 20% svezi rata 80% van tih okolnosti.

RVI 40% privremeno PTSP.

Vise od 100 dana borbenog sektora,cin vojnik.

10 g. radnog staza.Bez statusa dragovoljca.

 

Hvala!

 

Vama bi ovaj vojni dio mirovine ( 20 % ) bio oko nekih 1000 kn ( toćnije 929 kn ).

 

Ovaj civilni dio ( 80 % van rata ) vam zavisi od vašeg radnog staža i kolika su vam primanja bila u civilstvu, tako da je to teško izračunati jer se ne zna kolia su vam bila primanja. Uglavnom ako ste bili na nekom minimalcu ne očekujte niti neku veću mirovinu vezanu za ovaj civilni dio koji pridodate ovom vojnom i dobijete ukupnu visinu mirovine.

 

Ako bi kojim slućajem tako zbrojena mirovina bila manja od najniže braniteljske koja je oko 2000 kuna tada ćete dobiti najnižu braniteljsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Sav radni staž je 46mj. u ratu u vojnoj policiji, drugog radnog staža nema.

Hvala vam!

 

E onda će najvjerojatnije dobiti najnižu braniteljsku mirovinu.

 

Da je recimo kojim slućajem dobio 100 % u svezi rata tada bi mu mirovina bila bez civilnog djela računata i tada bi imao mirovinu oko 4648 kuna, ali pošto je dobi samo 40 % od te cifre onda mu je mirovina ovaj voji dio 40 % od 4648 što bi bilo 1859 kuna i da ima civilni radni staž još bi mu na to zbrojili i civilni ali ako nema civilni radni staž onda mu najvjerojatnije neće imati što niti zbrojiti ili možda i hoće ali će to biti nešto jako sitno ( nekih 500 do 1000 kn ali je to jako upitno ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vještak na IK mu je dao 100%, ali su mu na DLP skinuli, sad me zanima dali će se moći žaliti na taj omjer, jer je došlo i do pogoršanja bolesti(PTSP), upravo je danas završio dnevnu bolnicu, ako će se žaliti dali će primati mirovinu ili se čeka okončanje žalbenog postupka, za sada prima opskrbninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa hvala na odgovoru,i molim za jos jedan savjet.

 

Ne znam bih li se trebao zaliti s obzirom da su ove promjene zakona o HB. Dugotrajno se lijecim od PTSP. Cak sam i demobilisan 93 g. zbog PTSP i imam svu medicinsku dokumentaciju,50-60 nalaza te dnevnu bolnicu. Lijecim se sve do danas.Ocekivao sam veci omjer na ratni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Vještak na IK mu je dao 100%, ali su mu na DLP skinuli, sad me zanima dali će se moći žaliti na taj omjer, jer je došlo i do pogoršanja bolesti(PTSP), upravo je danas završio dnevnu bolnicu, ako će se žaliti dali će primati mirovinu ili se čeka okončanje žalbenog postupka, za sada prima opskrbninu.

 

Moći će se žaliti, pouka o pravnom lijeku vam piše da imate pravo na žalbu u roku 15 dana od dana primitka rješenja ali šta ćete postići sa žalbom to je pitanje jer u većini slućajeva za koje znam ( u 95 % ) žalba je bila odbijena ( žalba na omjer rat - mir ). Žalba ne odgađa izvršenje rješenja, što bi značilo da če on početi primati tu mirovinu bez obzira na uloženu žalbu, a ako se žalba riješi u njegovu korist dobit će zaostatke ( žalba se rješava u roku od cca 9 mjeseci ).

 

Da budete u svezi žalbe 100 % sigurni pitajte pravnu službu u vašem područnom uredu hzmo-a ( njihovi pravnici će vam sve besplatno lijepo usmeno objasniti ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

... profesionalna, 40%rat,60%civil

dragovoljac,rvi20% privremeno

radni staž 46mj. bio je u vojnoj policiji

pozornik pješak.

...

"Vojni" dio -> 2020,43 kn

A za "civilni" dio trebalo bi prvo "raščisiti" što se krije iza ovoga: radni staž 46 mjeseci u vojnoj policiji je li to:

- 46 mjeseci radnog staža - "pravog" - temeljem radnog odnosa u MORH-u (vojna policija) ili

- 46 mjeseci mirovinskog - posebnog staža temeljem sudjelovanja u DR-u ili

- 46 mjeseci mirovinskog staža u koje ubrojan i radni staž i beneficirani i posebni (zbog DR-a) ...ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

babin3 je napisao:

Molim izracun mirovine.

 

profesionalna 20% svezi rata 80% van tih okolnosti.

RVI 40% privremeno PTSP.

Vise od 100 dana borbenog sektora,cin vojnik.

10 g. radnog staza.Bez statusa dragovoljca.

 

Hvala!

"Vojni" dio : 770,83, a "civilni": s obzirom na mali broj godina staža a bez podataka o starosti i datumu vještačenja i onoga najvažnijega:plaće ostaje samo zaključak: najniža braniteljska -> 1864,06 kn i to samo u slučaju da primate mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti i ne radite (ako radite s profesionalnom nesposobnošću nema isplate najniže braniteljske).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

ana456 je napisao:

... profesionalna, 40%rat,60%civil

dragovoljac,rvi20% privremeno

radni staž 46mj. bio je u vojnoj policiji

pozornik pješak.

...

"Vojni" dio -> 2020,43 kn

A za "civilni" dio trebalo bi prvo "raščisiti" što se krije iza ovoga: radni staž 46 mjeseci u vojnoj policiji je li to:

- 46 mjeseci radnog staža - "pravog" - temeljem radnog odnosa u MORH-u (vojna policija) ili

- 46 mjeseci mirovinskog - posebnog staža temeljem sudjelovanja u DR-u ili

- 46 mjeseci mirovinskog staža u koje ubrojan i radni staž i beneficirani i posebni (zbog DR-a) ...ili ?

 

Eto, Đuro je izračunao malo više od mene nekih 161 kunu, a babinu3 je izračunao manje 159 kuna od mene, dobro ugalvnom vam se kreće u radijusu od nekih 160 kn +,-, a točan izračun čete dobiti od hzmo-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

... a točan izračun čete dobiti od hzmo-a.

 

Tako je, jedini je mjerodavan sučev sat ... :-D

Mislim da ćete se složiti s: ako radimo kako treba naši izračuni se mogu kod "vojnog" dijela razlikovati u lipu - zaokružimo to u kunu ; ali: +-160 kuna, to već nešto ne štima i gadno škripi ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

ana456 je napisao:

... profesionalna, 40%rat,60%civil

dragovoljac,rvi20% privremeno

radni staž 46mj. bio je u vojnoj policiji

pozornik pješak.

...

"Vojni" dio -> 2020,43 kn

A za "civilni" dio trebalo bi prvo "raščisiti" što se krije iza ovoga: radni staž 46 mjeseci u vojnoj policiji je li to:

- 46 mjeseci radnog staža - "pravog" - temeljem radnog odnosa u MORH-u (vojna policija) ili

- 46 mjeseci mirovinskog - posebnog staža temeljem sudjelovanja u DR-u ili

- 46 mjeseci mirovinskog staža u koje ubrojan i radni staž i beneficirani i posebni (zbog DR-a) ...ili ?

 

Od 01.05.1993-30.11.1996,znači 3g.7mj.radio je u vojnoj pol. kao djelatna vojna osoba.

4mj.je radio kod nekog privatnika za minimalac,

od 30.06. 1991-22.10.1991

od 06.01.1993-30.o4.1993, sudjelovanje u dom.ratu.

1992g je još išao u sred.školu.

U svakom slučaju Kompa hvala i tebi na trudu kao i Đuri.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

Duro je napisao:

ana456 je napisao:

... profesionalna, 40%rat,60%civil

dragovoljac,rvi20% privremeno

radni staž 46mj. bio je u vojnoj policiji

pozornik pješak.

...

"Vojni" dio -> 2020,43 kn

A za "civilni" dio trebalo bi prvo "raščisiti" što se krije iza ovoga: radni staž 46 mjeseci u vojnoj policiji je li to:

- 46 mjeseci radnog staža - "pravog" - temeljem radnog odnosa u MORH-u (vojna policija) ili

- 46 mjeseci mirovinskog - posebnog staža temeljem sudjelovanja u DR-u ili

- 46 mjeseci mirovinskog staža u koje ubrojan i radni staž i beneficirani i posebni (zbog DR-a) ...ili ?

 

Od 01.05.1993-30.11.1996,znači 3g.7mj.radio je u vojnoj pol. kao djelatna vojna osoba.

4mj.je radio kod nekog privatnika za minimalac,

od 30.06. 1991-22.10.1991 sudjelovanje u obrani domovine.

Đuro evo još nadopuna ako i to treba

od17.05.1992-22.12.1992 služio vojni rok u Koprivnici i Šibeniku.

 

 

od 06.01.1993-30.o4.1993, sudjelovanje u dom.ratu

U svakom slučaju Kompa hvala i tebi na trudu kao i Đuri.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih za sebe također orjentirni izračun mirovine.

HRVI,dragovoljac,opća nesposobnost,omjer:50-50,radni staž 30 godina sa beneficijom,po činu stožerni narednik,plaća mi je zadnjih desetak godina oko 5000 kuna,još nisam u mirovini,do kraja godine očekujem prvo rješenje sa mirovinskog.

Ako treba još nešto od podataka napišite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nema podataka o plaćama za sve godine radnog staža, a niti podatka s koliko % od osnovice je određena naknada za vrijeme bolovanja jedino preostaje procjena temeljem pretpostavke da su plaće bile negdje u sredini (između naknade i prosječne u RH) te bi mirovina mogla biti oko 2300 kn. To je dosta grubo procjenjeno jer kod tako velikog % "civilnog" dijela bez poznavanja više podataka svaki izračun je zapravo : :gatara:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Kompa je napisao:

Duro je napisao:

ana456 je napisao:

... profesionalna, 40%rat,60%civil

dragovoljac,rvi20% privremeno

radni staž 46mj. bio je u vojnoj policiji

pozornik pješak.

...

"Vojni" dio -> 2020,43 kn

A za "civilni" dio trebalo bi prvo "raščisiti" što se krije iza ovoga: radni staž 46 mjeseci u vojnoj policiji je li to:

- 46 mjeseci radnog staža - "pravog" - temeljem radnog odnosa u MORH-u (vojna policija) ili

- 46 mjeseci mirovinskog - posebnog staža temeljem sudjelovanja u DR-u ili

- 46 mjeseci mirovinskog staža u koje ubrojan i radni staž i beneficirani i posebni (zbog DR-a) ...ili ?

 

Eto, Đuro je izračunao malo više od mene nekih 161 kunu, a babinu3 je izračunao manje 159 kuna od mene, dobro ugalvnom vam se kreće u radijusu od nekih 160 kn +,-, a točan izračun čete dobiti od hzmo-a.

 

 

Evo da javim,Duro vaš obračun mirovine i po rješenju HZZMO

razlikuje se u 11,48kn. svaka čast i hvala.

Pozdrav svim braniteljima!!! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crnko je napisao:

Molim pomoć u izračunu mirovine.HRVI,dragovoljac, opća nesposobnost, 40% vojna, 60% civilna.Radni staž 23 god.,mirovinski 33 god.,ratni staž 59 mjeseci.Zvanje pol. inspektor-časnički namjesnik.Plaća u zadnjih 10 godina od 5.500 do 6.500 kn.Umirovljen 01.11.2009. iz službe MUP-a.

HVALA.

 

 

Evo podaci sa nam tako reći identični..ja sam imao malo više staža koju godinu...ostalo isto mirovina kad uzmu porez i prirez i onaj posebni porez 4800 KN

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro molim vas ako može odgovor na još par pitanja: sadašnji izračun mirovine sa činom pozornika,iznosi 2760 kn ali on je u vrijeme razvojačenja obnašao dužnost "narednika", e sada me zanima kolika bi bila mirovina sa tim činom i gdje može tražiti dokaz o tom statusu, napominjem da je radio u Vojnoj policiji.

Hvala i pozdrav svim braniteljima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:... ali on je u vrijeme razvojačenja obnašao dužnost "narednika",... i gdje može tražiti dokaz o tom statusu, napominjem da je radio u Vojnoj policiji.

Ako ja nisam pobrkao detalje iz "priče" u tom slučaju bi trebao izjaviti žalbu na rješenje koje je dobio pre neki dan i u žalbi navesti da je s rješenjem nezadovoljan jer je u trenutku razvojačena obnašao dužnost ustrojbenog čina narednik i tražiti da se iznos mirovine odredi po tom činu i da HZMO s obzirom da je on umirovljen iz djelatnog sastava HV provjeri i zatraži očitovanje MORH-a. On bi mogao sam tražiti potvrdu od MORH-a da je razvojačen s dužnosti narednika ali to bi trajalo a i kada bi dobio potvrdu morao bi slati u HZMO-o : ovako sa žalbom je elegantnije i bolje.

 

e sada me zanima kolika bi bila mirovina sa tim činom

Na ovo što ima (2760...) dodajte 352,94 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija