Jump to content

novi ugovor o radu


Elrond

Preporučene objave

Poštovani,

 

zaposlena sam u d.d. sa velikim broj zaposlenika > 8000. Trenutno sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći (rizična trudnoća - strogo mirovanje), a za mjesec dana ću biti na redovnom porodiljskom. Zbog izmjena u samoj organizaciji firme, zaposlenici dobivaju nove ugovore o radu. Moja pitanja su sljedeća:

 

1) Da li se tijekom bolovanja/porodiljskog mogu zaposleniku dati na potpis novi ugovor o radu?

2) Da li taj ugovor mora biti potpisan u nekom roku (8/15 dana)? Što ako se ne potpiše?

3) Ukoliko ugovor je nepovoljan tj. degradacija radnog mjesta, bodova i organizacijskog mjesta unutar strukture, da li se to može mijenjati u okviru bolovanja/porodiljskog? Ako da da li se žalba podiže odmah i to od strane nekog odvjetničkog ureda, zajedno sa potpisanim ugovorom?

4) Koji koraci slijede nakon žalbe?

5) Ako ponuđeno mjesto ne odgovara stručnoj spremi, niti sposobnostima djelatnika, niti dosadašnjem radu, a unutar organizacijske strukture postoje mjesta za koja je djelatnik i više nego kvalificiran da li je to dovoljan temelj za žalbu? Na čemu se sve može temeljiti žalba?

6) Da li je moralno/etički uručivati takav ugovor ako se zna da bilo koja nepovoljna situacija može na djelatnika izazvati dodatne komplikacije?

 

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Elrond je napisao:

Poštovani,

 

zaposlena sam u d.d. sa velikim broj zaposlenika > 8000. Trenutno sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći (rizična trudnoća - strogo mirovanje), a za mjesec dana ću biti na redovnom porodiljskom. Zbog izmjena u samoj organizaciji firme, zaposlenici dobivaju nove ugovore o radu. Moja pitanja su sljedeća:

 

1) Da li se tijekom bolovanja/porodiljskog mogu zaposleniku dati na potpis novi ugovor o radu?

2) Da li taj ugovor mora biti potpisan u nekom roku (8/15 dana)? Što ako se ne potpiše?

3) Ukoliko ugovor je nepovoljan tj. degradacija radnog mjesta, bodova i organizacijskog mjesta unutar strukture, da li se to može mijenjati u okviru bolovanja/porodiljskog? Ako da da li se žalba podiže odmah i to od strane nekog odvjetničkog ureda, zajedno sa potpisanim ugovorom?

4) Koji koraci slijede nakon žalbe?

5) Ako ponuđeno mjesto ne odgovara stručnoj spremi, niti sposobnostima djelatnika, niti dosadašnjem radu, a unutar organizacijske strukture postoje mjesta za koja je djelatnik i više nego kvalificiran da li je to dovoljan temelj za žalbu? Na čemu se sve može temeljiti žalba?

6) Da li je moralno/etički uručivati takav ugovor ako se zna da bilo koja nepovoljna situacija može na djelatnika izazvati dodatne komplikacije?

 

Srdačan pozdrav

 

Elrond draga,

Ti mirno čuvaj i čekaj svoju:beba: i ne uzbuđuj se. Ništa ti nikome ne moraš potpisivati dok se na vratiš sa porodiljskog.

Za tebe vrijedi tvoj sadašnji ugovor o radu i naravno Zakon o radu koji kaže sljedeće:

Kaznom od 31.000 di 100.000 kn kaznit će se poslodavac prema čj. 248. st29. "ako zbog trudnoće odbije zaposliti ženu , otkaže joj ugovor o radu ili je suprotno odredbama ovog zakona,premjesti na druge poslove prema čl.64.st.1. a isti pak kaže da se premještaj trudnice može ostvariti samo kad to ona traži(da si nastavila raditi pa recimo tražiš lakše radno mjesto).

Dakle želim ti sve najbolje u ovom tvom blagoslovljenim stanju!

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija