Jump to content

kad gazda poludi


raba

Preporučene objave

radim kod talijana 10g,u zadnje vrijeme situacija je neizdrživa,stalno ponižavanje,prigovaranje od strane dviju šefica a jedna je ujedno i predstavnica sindikata,nakon 2tj noćnog rada konačno ugledam svjetlo dana u prvoj smjeni i tad još ostajem prekovremmeno cijeli tj,u petak na primopredaji smjene sindikalistica nas izvrijeđa da nam mašina stoji 15 min,tu sam pukla i u afektu dala otkaz usmeno,bez potpisa,odlazim dok.završim na psihijatriji i sad sam na bolovanju,gazda sad šizi,za njega sam ja dala otkaz,ne želi me niti vidjet,inače radimo pod kamerama međutim ne žele dat snimku na uvid da ustvrdimo di je tih 15min.kako postupit po završetku bolovanja,vratit se ili dat otkaz,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

raba je napisao:

radim kod talijana 10g,u zadnje vrijeme situacija je neizdrživa,stalno ponižavanje,prigovaranje od strane dviju šefica a jedna je ujedno i predstavnica sindikata,nakon 2tj noćnog rada konačno ugledam svjetlo dana u prvoj smjeni i tad još ostajem prekovremmeno cijeli tj,u petak na primopredaji smjene sindikalistica nas izvrijeđa da nam mašina stoji 15 min,tu sam pukla i u afektu dala otkaz usmeno,bez potpisa,odlazim dok.završim na psihijatriji i sad sam na bolovanju,gazda sad šizi,za njega sam ja dala otkaz,ne želi me niti vidjet,inače radimo pod kamerama međutim ne žele dat snimku na uvid da ustvrdimo di je tih 15min.kako postupit po završetku bolovanja,vratit se ili dat otkaz,

 

raba,dobro jutro.

Vidim pišeš post u 0 i 51 sati. Umjesto da spavaš ili da se negdje zabavljaš. To nikako nije dobro. Pod stresom si.

To kaj gazda šizi to je njegov problem. Da se ponašao ko čovjek, sad ne bi bilo ovog pisanja. To što si dala usmeni otkaz nema pravnu vrijdnost ako si

1.predala poslodavcu "potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad? Prema čl.83st.1 ZOR-a dužna si to učiniti u roku od tri dana od kad je nastala privremena nesposobnost.

2. Nisam baš razumio ono sa psihijatrijom. Ti se svakako obrati psihijatru, ako već nisi. Radi vlastito zdravlja. Protivno stajalištu većini o stigmatiziranju takovih postupaka , uvjeravam te iz iskustva da je potrebno da tako postupiš iz dva razloga:

-psuhijatar će ti pomoći da se skuliraš i sprijećiti eventualne somatske bolesti koje mogu nastati radi stresa,depre (povećanje šećera,holesterola itd.

-u slučaju radnog spora sa poslodavcom vezano za ono što ću ti dalje nabrojiti imat ćeš medicinsku dokumentaciju koja će ti pomoći da spor riješiš u svoju korist.

Tvoj je poslodavac a i tvoje šefice počinio prekršaje propisa ZOR-a,prema:

-čl.30.st.1. koji kaže : "Poslodavac je dužan zaštititi dostojanstvo radnika.........

-čl.60. koji govori o ZABRANI noćnog rada žena

-čl. 61. koji govori o IZUZECIMA te zabrane koji su mogući samo uz odobrenje ministra rada.

S obzirom da ti je sindikalist šefica na strani poslodavca pa se nemaš kome žaliti(što me ne iznenađuje jer su naši sindikati u sprezi sa mafijašima poduzetnicima i njihovim satelitima u vlasti) ti ćeš lijepo otići na inspekciju rada. Prije toga pismenu se požali poslodavcu i sindikatu i upozori da ćeš sudom tražiti svoja prava (pogotovo ikuliko bi im palo na pamet da ti daju otkaz).

Sigurno toga ima još u ovom tvom slučaju.

Ti bi se trebala obratiti Udruzi za mobbing u Zagrebu, oni imaju pravnike koji će te savjetovati(uvijet je dsa se moraš učlaniti u udrugu), adrsa www.mobbing.hr.

Dakle, ti bi se trebala smiriti i na papir staviti kronološki sve što su ti poslodavac i šefice loše napravili pa ćemo se "pobrinuti " i mi za njih.Ako nećemo moći mi ima tko će. Da bi bila informiranija pročitaj NN137/04 Zakon o radu.Pročitaj i neke donje postove bit će ti stvaru malo jasnije.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.I javi seeeee.

 

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala prijatelju,ovo će mi dati snage za dalje jer stvarno nisam znala od kud krenut ali sad mi je puno toga jasnije.doznake sam im dostavila isti dan,naravno i tu su složili frku jer kao ja sam rekla da dajem otkaz i što sad još želim,psihijatar mi je bio ok i sljedeći posjet kod njega mi je 2.12,do tad se moram dobro pripremit jer kako čujem od žena što se dalje dešava tamo,grozno,a šefice im nežele niti prevodit njegove frustracije.inače firma se nalazi na kukuljanovu,ind.zona rijeka,tu su 10g kao i ja kod njih,radimo isključivo za benneton,do prije godine dana nije bilo bajno ali podnošljivo a sa dolaskom recesije je neizdrživo a najgore u svemu je koliko se naše šefice mogu spustit nisko i za parstotina kuna vrijeđat naše ljude. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

raba je napisao:

hvala prijatelju,ovo će mi dati snage za dalje jer stvarno nisam znala od kud krenut ali sad mi je puno toga jasnije.doznake sam im dostavila isti dan,naravno i tu su složili frku jer kao ja sam rekla da dajem otkaz i što sad još želim,psihijatar mi je bio ok i sljedeći posjet kod njega mi je 2.12,do tad se moram dobro pripremit jer kako čujem od žena što se dalje dešava tamo,grozno,a šefice im nežele niti prevodit njegove frustracije.inače firma se nalazi na kukuljanovu,ind.zona rijeka,tu su 10g kao i ja kod njih,radimo isključivo za benneton,do prije godine dana nije bilo bajno ali podnošljivo a sa dolaskom recesije je neizdrživo a najgore u svemu je koliko se naše šefice mogu spustit nisko i za parstotina kuna vrijeđat naše ljude. :palac:

 

Ne sekiraj se uopće. Znaš kaj vrijedi za tvog poslodavca i za tvoje šefice? Vrijedi ona:

"TKO NAS LJUTI, POKORIO NAS JE!" :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nadovezat ću se na ovu temu da ne otvaram novu jer i moj poslodavac je poludio nakon što sam mu uručila otkaz.

Pismeno,u svega par rečenica (dajem otkaz iz osobnih razloga,obvezujem se odradit otkazni rok od 15 dana).Podloga je kao i u prvom postu (dakle niko ništa ne radi,svi smo preplačeni,svi gledamo samo svoju korist a ne firmu,prekovremeni naravno nisu plačeni,svoje auto sam xy puta koristila za potrebe firme).

Otkaz dajem jer sam dobila ponudu za bolje plačeni posao s normalnom radnom sredinom.

Nakon uručenja otkaza dobila sam jezikovu juhu (nazahvalna,bezobrazna,kalkulirala sam s svime i bolje da ne nabrajm dalje).

Sporan je otkazni rok.U ugovoru stoji 15 dana ali kako sam na mjestu voditelja računovodstva traži da ostanem dulje.Ima li me na koji način zakonski uvjetovati da moram ostati dulje?

Naravno.u strahu sam jer mislim da se s rogatim ne isplati bost.Pokušavam saznati na koji način mi može "naškoditi")?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lorena3242 je napisao:

Nadovezat ću se na ovu temu da ne otvaram novu jer i moj poslodavac je poludio nakon što sam mu uručila otkaz.

Pismeno,u svega par rečenica (dajem otkaz iz osobnih razloga,obvezujem se odradit otkazni rok od 15 dana).Podloga je kao i u prvom postu (dakle niko ništa ne radi,svi smo preplačeni,svi gledamo samo svoju korist a ne firmu,prekovremeni naravno nisu plačeni,svoje auto sam xy puta koristila za potrebe firme).

Otkaz dajem jer sam dobila ponudu za bolje plačeni posao s normalnom radnom sredinom.

Nakon uručenja otkaza dobila sam jezikovu juhu (nazahvalna,bezobrazna,kalkulirala sam s svime i bolje da ne nabrajm dalje).

Sporan je otkazni rok.U ugovoru stoji 15 dana ali kako sam na mjestu voditelja računovodstva traži da ostanem dulje.Ima li me na koji način zakonski uvjetovati da moram ostati dulje?

Naravno.u strahu sam jer mislim da se s rogatim ne isplati bost.Pokušavam saznati na koji način mi može "naškoditi")?

 

Lorena 3242,

prema tvom postu ti si zapravo otkazala ugovor REDOVITIM otkazom.Prema čl.113 st.6 ZOR-a,ti to možeš uz propisani ili UGOVORENI( što je tvoj slučaj)otkazni rok, ne navodeći razlog. Ti si rekla razlog poslodvcu, što i nisi morala jer bi na taj način izbjegla "neugodnjake".

E sad hočeš li ti ostati produljiti taj otkazni rok,tvoja je osobna stvar. Ja bih, kad bih mogao vezano za početak rada kod drogog poslodavca i ako bih radio neko duže vrijeme kod starog poslodavca, ostao i odradio mu isti u nekoj "srednjoj" verziji. Iako su poslodavaci ovakvi i onakavi i oni sigurno imaju svoje probleme. No međutim ako je bio stvarno bio loš i maltretirao te, a čini mi se da nije daleko od toga, ko ga šljivi.

On tebi više ništa ne može zakonski uvjetivati. A naškoditi ti mislim da neće, jer ti ko voditelj računovodstva znaš mnoge "male tajne njegovog preduzeća" kaj i nije baš zgodno u današnje "klizavo vrijeme" (a i ne može).

Sretno na novom RM U nadi da ćeš nam ispričati na ovoj temi za mjesec - dva, svoja nova i pozitivna iskustva o svom novom poslodavcu.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija