Jump to content

smije li banka jamcu s porodiljne naknade skidati administr. zabranu?


otkaz

Preporučene objave

Molim savjet: S plaće mi se skida kao jamcu rata tuđeg kredita. Ta osoba radi ali već ima jednu admin. zabranu. trudna sam i idem na čuvanje trudnoće pa me zanima smije li mi banka s novčane naknade skidati taj kredit? Hvala unaprijed :-?

p.s.

usput: hoće li mi prosjek neto plaće biti umanjen u naknadi za iznos te rate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aronija je napisao:

Molim savjet: S plaće mi se skida kao jamcu rata tuđeg kredita. Ta osoba radi ali već ima jednu admin. zabranu. trudna sam i idem na čuvanje trudnoće pa me zanima smije li mi banka s novčane naknade skidati taj kredit? Hvala unaprijed :-?

p.s.

usput: hoće li mi prosjek neto plaće biti umanjen u naknadi za iznos te rate?

 

Poštovana mislim da bi možda bolje bilo da to pitanje postaviš na stranici "izvanparnićni postupci"(tamo s raspravljaju ovrhe ,obustave kredita i sl stvari) vjerojatno ćeš prije dobiti odgovor. Nadam se kako će ti se javiti poštovani rubens, koji jest stručnjak za ovakva pitanja. Pkušaj na njegov PM. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja mogu plijeniti (al to najćešće ne rade, jer ne stignu shvatiti na vrijeme tko je na takvom bolovanju a tko nije i na vrijeme poslati ovršnu ispravu tamo već gdje ju moraju poslati)

2) rodiljne naknade ne mogu plijeniti, one su izuzete iz ovrhe

3) neće to ništa utjecati na već sada utvrđenu osnovicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

1) nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja mogu plijeniti (al to najćešće ne rade, jer ne stignu shvatiti na vrijeme tko je na takvom bolovanju a tko nije i na vrijeme poslati ovršnu ispravu tamo već gdje ju moraju poslati)

2) rodiljne naknade ne mogu plijeniti, one su izuzete iz ovrhe

3) neće to ništa utjecati na već sada utvrđenu osnovicu

 

najprije hvala na savjetima uz napomenu da još nisam započela s čuvanjem trudnoće, dakle još mi nije utvrđena osnovica- stoga i bojazan izražena u mojemu pitanju. jasno mi je što znači "neto plaća" i vjerujem da će mi osnovica i biti tako utvrđena a ne trenutni iznos koji mi poslodavac (državna uprava) isplaćuje (moj neto umanjen za tu nesretnu ratu tuđeg kredita). samo se nadam da će dužnikov poslodavac uvažiti da je ovaj kredit podignut za vrijeme starog ovršnog zakona tj. i ovu ratu skidati dužniku (koja već ima jednu adm. zabranu, no, njen poslodavac je ovu drugu odbio u smislu 1/3 plaće i t.d. ...).

Veliko hvala i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija