Jump to content

spremam ispit - trebam pomoć :)


ajdede

Preporučene objave

nadam se da će mi ovdje netko pomoći...

zanima me jesu li opći uvjeti ugovora (čl.295 ZOO) isto što i opći uvjeti poslovanja ("popis ugovornih klauzula kojima se ugovorne strane mogu koristiti tako da sve klauzule ili neke od njih uključe u svoj ugovor, da se u svom ugovoru pozovu na njih ili samo na neke." Gorenc, 18.str)

radi li se samo o izmjeni zakona (knjiga je izdana 2000.g.) ili su te dvije stvari različite?

unaprijed hvala!!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strpljenja, strpljenja :-)

I ja mislim da sam trebao nešto drugo studirat, jer ovaj pakao od pravosudnog je nemoguć... :-(

No šalu na stranu, volim pravo, i želim raditi u struci, ali kad vidim svoje prijatelje koji su studirali nešto drugo (filozofski, ekonomija, ...) koji nemaju nikakav državni ispit ili neki simbolični, postane mi krivo :-D

 

Evo da ti i odgovorim: te dvije stvari su u biti iste (nije šija nego vrat :-D ), razlika je terminološka, po ZOO78 zvali su se "opći uvjeti poslovanja", a po ZOO05 su "opći uvjeti ugovora". U biti, to su ugovorne odredbe već unaprijed otiskane, a ugovoru mogu biti dodane bilo da su sadržane u ugovoru, bilo da se ugovorne strane na njih pozovu (ovu definiciju sam dao iz glave 8-) )

 

Pozdrav i sretno na ispitu!

 

Kad izlaziš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija