Jump to content

Ugovor na određeno i regres


vitanova

Preporučene objave

Molim Vas pomoć.

 

Radim u jednoj neprofitnoj ustanovi od veljace 2009. Imala sam ugovor o radu na određeno do 10.08.2009., nakon cega mi je isti produzen opet na određeno - na jos sest mjeseci. U vrijeme godisnjih odmora (ovo ljeto) u firmi se dijelio regres. Svi su ga dobili osim mene. Zanima me jesam li imala pravo dobiti regres obzirom da sam od pocetka (veljaca 2009.) do danas pod ugovorom na određeno, koji se u međuvremenu po isteku opet produzio. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vitanova je napisao:

Molim Vas pomoć.

 

Radim u jednoj neprofitnoj ustanovi od veljace 2009. Imala sam ugovor o radu na određeno do 10.08.2009., nakon cega mi je isti produzen opet na određeno - na jos sest mjeseci. U vrijeme godisnjih odmora (ovo ljeto) u firmi se dijelio regres. Svi su ga dobili osim mene. Zanima me jesam li imala pravo dobiti regres obzirom da sam od pocetka (veljaca 2009.) do danas pod ugovorom na određeno, koji se u međuvremenu po isteku opet produzio. Hvala.

 

 

vitanova,

pravo na regres za GO, nije pravo iz ZOR-a. Dakle o tom pravu

odlučio je tvoj poslodavac ( npr.ministarstvo znanosti obrazovanja i športa RH ili koje drugo)kakvim pravilnikom ili drugim aktom. Dakle ti bi trebala doći do toga nazovimo -pravilnika i vidjeti imaš li to pravo ili ne.

Onako logički gledajući,zašto nebi imala i pravo na naknadu za povećane troškove u korištenju GO= regres, ako imaš pravo na naknadu plaće za vrijeme korištenja GO a to po ZOR-u imaš na isti način i pod istim uvijetima kao i da radiš na neodređeno vrijeme?!

Možda ti nisi koristila GO jer još niji stekla pravo na isti odnosno 6 mj. neprekinutog rada( o tome ne pišeš) pa će ti regres biti dat onda kad dobiješ riješenje za korištenje GO.

To sve može ti objasniti pravna sluzba tvoje neprofitne organizacije i nek ti pokaže gdje i što piše vezano za tvoje eventualno pravo. Ako ona to ne može onda nek ti to i napiše (to da ne može).

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Obzirom da sam počela raditi u veljači, u kolovozu sam stekla pravo na GO i iskoristila ga (ne u cjelosti). Napominjem da mi je poslodavac izašao u susret te mi je i prije stjecanja tog prava na GO dopustio godišnji u trajanju od 7 dana u lipnju (kad sam radila samo 4 mjeseca). Znam da za taj prvi/'izvanredni' godišnji u lipnju nemam pravo na regres, no zanima me da li sam imala pravo dobiti regres u kolovozu, nakon 6.mj. rada kod zaposlenika (naravno, ako mi to i prvilnik/kolektivni ugovor dopušta). U pravnoj službi su se samo pozivali na kolektivni ugovor koji mi nisu htjeli pokazati te su nešto spominjali da ću dobiti regres u veljači iduće godine. Ako je tako, onda pretpostavljam da će to biti regres za 2010. i da neću dobiti još jedan na ljeto 2010.

 

Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vitanova je napisao:

Hvala na odgovoru.

 

Obzirom da sam počela raditi u veljači, u kolovozu sam stekla pravo na GO i iskoristila ga (ne u cjelosti). Napominjem da mi je poslodavac izašao u susret te mi je i prije stjecanja tog prava na GO dopustio godišnji u trajanju od 7 dana u lipnju (kad sam radila samo 4 mjeseca). Znam da za taj prvi/'izvanredni' godišnji u lipnju nemam pravo na regres, no zanima me da li sam imala pravo dobiti regres u kolovozu, nakon 6.mj. rada kod zaposlenika (naravno, ako mi to i prvilnik/kolektivni ugovor dopušta). U pravnoj službi su se samo pozivali na kolektivni ugovor koji mi nisu htjeli pokazati te su nešto spominjali da ću dobiti regres u veljači iduće godine. Ako je tako, onda pretpostavljam da će to biti regres za 2010. i da neću dobiti još jedan na ljeto 2010.

 

Hvala još jednom.

 

Draga vitanova,

daklem mi dva nismo Merlini pa nemremo znat kaj u tvom kolektivnom piše, ak nam ga niko ne pokaže. Zakaj nam ga ne pokažu? Zato kaj se nakaj taji. E sad da se nebi tajilo ZOR je u čl.130;st.1. kaže: poslodavac koji zapošljava više od 20 radnika... dužan je DONJETI O OBJAVITI pravilnok oradu ....pa tim slijedom i kolektivni ugovor. Dakle ne može ga "produžena ruka = pravna služba poslodavca TAJITI jer je ZOR najaći izvor prava iz radnih odnosa (uz uguvor o radu koji imaš).

A ti mene slušaš a nečuješ. Traži da ti daju na pismeno kada će tvoj regres biti isplaćen i za koju godinu.

Da li se tebi isplati u tvojoj situaciji( ugovor na određeno) tjerati "mak na konac",moraš sama odlučiti. Može se dogoditi da ti ne produže ugovor ili da ti ne ponude ugovor na neodređeno. Ja bih na tvome mjestu dobro razmislio, naravno ako ti je stalo do tog posla i ako su šanse realne da ga zadržiš. A i sjeti se da mnogi u privredi samo mogu sanjati o "regresu"....pa?!

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija