Jump to content

obrtnici volonteri


fiorano

Preporučene objave

Poštovani.

 

Zamolio bih Vas da mi objasnite pojam volontera u obrtu.

Naime, na stranici hok.hr sam naišao na slijedeće:

 

7. Volonteri

mjesečna osnovica 2.298,00 kn

koeficijent 0,35

mirovinsko osiguranje I i II stup (15%+5%) 459,60 kn zdravstveno osiguranje (15%) 344,70 kn

ozljede od profesionalne bolesti (0,5%) 11,49 kn

ukupno mjesečno 815,79 kn

 

Što to znači? Mogu li ja kao vlasnik, prilikom otvaranja obrta, biti volonter u svom obrtu? Ako mogu, mijenja li se u bilo kojem smislu način poslovanja obrta?

Ne krijem da ovo pitam zbog osjetno nižeg plaćanja mjesečnih doprinosa pa Vas molim da mi pojasnite.

 

Unaprijed hvala i srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fiorano je napisao:

Poštovani.

 

Zamolio bih Vas da mi objasnite pojam volontera u obrtu.

Naime, na stranici hok.hr sam naišao na slijedeće:

 

7. Volonteri

mjesečna osnovica 2.298,00 kn

koeficijent 0,35

mirovinsko osiguranje I i II stup (15%+5%) 459,60 kn zdravstveno osiguranje (15%) 344,70 kn

ozljede od profesionalne bolesti (0,5%) 11,49 kn

ukupno mjesečno 815,79 kn

 

Što to znači? Mogu li ja kao vlasnik, prilikom otvaranja obrta, biti volonter u svom obrtu? Ako mogu, mijenja li se u bilo kojem smislu način poslovanja obrta?

Ne krijem da ovo pitam zbog osjetno nižeg plaćanja mjesečnih doprinosa pa Vas molim da mi pojasnite.

 

Unaprijed hvala i srdačan pozdrav.

 

volonteri mogu biti samo one osobe koje ispunjavaju uvjete temeljem Zakona o volonterstvu (NN 58/07.).

 

obrtnik nije vlasnik obrta jer je obrt samo gospodarska djelatnost fizičke osobe obrtnika.Obrtnik ne može biti zaposlenik u svom obrtu. Obrtnik (obveznik poreza na dohodak)plaća predujam poreza na dohodak i doprinose po rješenju PU ili kao razliku po godišnjoj prijavi ako je to bio obrt uz radni odnos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija