Jump to content

poslodavac potražuje odštetu od radnika nakon dvije godine


xoxococo

Preporučene objave

Poštovani,

 

dok sam šutio i radio prekovremeno, te subotama neplaćeno bio sam dobar radnik (poznato?). Poslodavac me zakinuo za veliki broj dana godišnjeg odmora i kad sam zatražio od njega da iskoristim svoje pravo dospio sam na "crnu listu". Krenulo je s opomenom pred otkaz i svjestan sam da u ovomu trenutku pokušava pronaći dobar razlog da mi da izvanredan otkaz. Obavijestio sam ga kako ćemo se naći na sudu.

Iz tog razloga sam u firmi načuo kako planira tražiti odštetu od mene za neznatno oštećenje njegove kratkotrajne imovine, koje sam nehotice uzrokovao u radu prije dvije godine. Koliko znam onda nije bilo pismeno evidentirano da sam to napravio.

Moje je pitanje: ima li pravo poslodavac od mene tražiti odštetu za događaj od prije dvije godine, i to za oštećenje imovine za koje sam siguran da je riješio putem osiguranja?

Unaprijed zahvalan na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xoxococo je napisao:

Poštovani,

 

dok sam šutio i radio prekovremeno, te subotama neplaćeno bio sam dobar radnik (poznato?). Poslodavac me zakinuo za veliki broj dana godišnjeg odmora i kad sam zatražio od njega da iskoristim svoje pravo dospio sam na "crnu listu". Krenulo je s opomenom pred otkaz i svjestan sam da u ovomu trenutku pokušava pronaći dobar razlog da mi da izvanredan otkaz. Obavijestio sam ga kako ćemo se naći na sudu.

Iz tog razloga sam u firmi načuo kako planira tražiti odštetu od mene za neznatno oštećenje njegove kratkotrajne imovine, koje sam nehotice uzrokovao u radu prije dvije godine. Koliko znam onda nije bilo pismeno evidentirano da sam to napravio.

Moje je pitanje: ima li pravo poslodavac od mene tražiti odštetu za događaj od prije dvije godine, i to za oštećenje imovine za koje sam siguran da je riješio putem osiguranja?

Unaprijed zahvalan na odgovoru!

 

xox....pošto je tvoje pitanje specifično i tiće se naknade štete a isto je regulirano Zakonom o obveznim odnosima, bilo bi dobro da ga postaviš na stranicui "OBVEZNO PRAVO". tamo ćeš prije dobiti odgovor. :namiguje:

Za dio koji se tiće prava iz radnog odnosa mogu ti reći da to što si "načuo" nema pravne važnosti. Dakle ti vidiš što ti gazda sprema. Počele su opomene i vjerojatno će se nastaviti. Ti možeš učiniti sljedeće:

-probati se dogovoriti o poslovno uvjetovanom otkazu kojim stječeš prava na zavodu i dobivaš otpremninu.

-ti njemu dati izvanredni otkaz koji onda moraš obrazložiti neisplatama prekovremenih sati i neplačenim subotama (moraš imati dokaze za te tvrdnje), prijaviti ga inspekciji za nepravilnosti i kasnije sudom tražiti odštetu radi maltretiranja(što ćeš teško dobiti jer se mobbing teško dokazuje9

-sačekati da on tebi da izvanredni odkaz koji onda on mora obrazložiti opravdanim razlozima(što mu sigurno nije oštetni zahtjev za nehotičnu štetu koju si prouzročio prije 2 g. jer bi ti već prije dao izvanredni da je to mogao) ali jesu prijave sa kojima je počeo(zavisi kakovu težinu imaju) na koji ćeš ti uložiti ZAHTJEV za zaštitu prava itd...i t.d.

Dakle ovisi o tebi kako ti procjenjuješ svoju situaciju. Moraš paziti da ne prenagliš i u svakom slučaju nastojati zatomiti ljutnju. Ljutnja nije dobra jer nas onemogučava da trezveno razmišljamo. Dakle prvo probaj dogovorno a prema situaciji pismeno. I jedno i drugo mora biti utemeljeno na zakonskim osnivama. Eto to je to za sada a na tebi je da se odlučiš. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija