Jump to content

Dipl. ekonomista (završila uz rad) i pripravnički staž iako postoji višegodišnje radno iskustvo?!


crnka-26

Preporučene objave

Imam jedno pitanje pa ako je netko upoznat molim za savjet. Naime, imam 4 godine radnog iskustva i to: administracija jedne državne ustanove, potom u jednom knjigovodstvu i slično. Dio tog radnog staža određen je za vrijeme studija ekonomija koji sam studirala uz rad, dok sam rad u knjigovodstvu (radim na poslu sss) započela nakon završetka fakulteta. Budući da je bio objavljenj natječaj u HGK meni je rečeno da bi ja morala odraditi pripravnički staž jer nemam iskustva u struci?! :-?:-o Da li je to zaista tako? Da li osoba koja je završila izvanredno studij ekonomije i ima radnog iskustva opet mora raditi kao pripravnik? :-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam pripravnika i vrijeme na koje se može s njim sklopiti ugovor o radu

 

Članak 33.

(1) Osobu koja se prvi put zapošljava u zanimanju za koje se školovala, poslodavac može zaposliti kao pripravnika.

(2) Pripravnik iz stavka 1. ovoga članka osposobljava se za samostalni rad u zanimanju za koje se školovao.

(3) Ugovor o radu može se s pripravnikom sklopiti na određeno vrijeme.

 

Način osposobljavanja pripravnika

 

Članak 34.

(1) Način osposobljavanja pripravnika za samostalni rad mora biti uređen pravilnikom o radu ili ugovorom o radu.

(2) Radi osposobljavanja za samostalni rad, pripravnika se može privremeno uputiti na rad kod drugoga poslodavca.

 

Trajanje pripravničkoga staža

 

Članak 35.

Osposobljavanje pripravnika (pripravnički staž) traje najduže godinu dana, ako zakonom nije drukčije određeno.

 

Temeljem vašeg upita i primjenom odredbe članka 33. stavak 1. pročišćenog teksta Zakona o radu zaključuje se da niste bili zaposleni na radnom mjestu koje po sistematizaciji radnog mjesta nužno zahtijeva VSS nakon što ste diplomirali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija