Jump to content

stjecanje vlasništva


Danny22

Preporučene objave

stekla sam valsništvo na nekretnini na temelju rješenja o nasljeđivanju, ali se nisam upisala u zemljišne knjige. Kad sam se htjela upisati, saznala sam da na toj istoj nekretnini postoji još jedan izvanknjižni vlasnik koji je to svoje vlasništvo stekao na temelju sudske odluke o stjecanju vlasništva na temelju dosjelosti. Kako mogu upisati svoje pravo vlasništva i koji od nas ima prednost upisa u zemljišne knjige?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

provjerite stanje u gruntovnici(izvaditi novi vlasničkilist)

ako na rješenju piše da će rješenje biti službeno dostavljeno gruntovnici radi upisa vlasništva provjerite u sudu ili kodjavnog bilježnika zašto to nije i učinjeno.

ako navedeno ne piše tada sa rješenjem o nasljeđivanju u gruntovnicu popuniti prijedlog za upisvlasništva(dobijete ga u gruntovnici) + 250,00kuna za sudsku pristojbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako netko zna.......

 

Da li ja kao kupac nakon pravomočnosti katas. rješenja, odnosno nakon potpisivanja ugovora mogu predati prijedlog za upis (mene) vlasništva. Bez obzira ako se stanje na gruntovnici još nije promijenilo pošto njima navodno treba malo duže za promjenu temeljem katast. rješenja.

 

Pitam Vas iz razloga što se preporuča da je najbolje predati prijedlog za upis vlasništva odmah nakon potpisivanja ugovora.

 

Znači da li ja mogu predati prijedlog odmah ili se treba čekati da se promijeni stanje u gruntovnici ?

 

Unaprijed Vam se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Odlukom suda bilo u parničnom postupku tužbom za utvrđenje vlasništva ili u izvanparničnom postupku (ispravnom postupku)utvrđuje se da osoba uknjižena u gruntovnici kao vlasnik nije vlasnik već da je stvarni vlasnik temeljem pravnog posla i dosjelošću osoba koja se može legitimirati kao vanknjižni vlasnik na način kako ZOV

propisuje .

 

Na temelju pravomoćne sudske odluke provesti će se uknjižba .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Rješenjem iz katastra ne dokazuje se vlasništvo , već u katastru su registrirane katastarske čestice i njihovi posjednici .

Vi ste zemljište mogli kupiti od vlasnika bilo knjižnog ili vanknjižnog ,

Temeljem kupoprodajnog ugovora kojim ste kupili vanknjižno včlasništvo ne možete postati knjižni vlasnik , dok to ne bude utvrđeno sudskom odlukom da je to istinito vanknjižno vlasništvo stečeno na temelju valjanog pravnog posla ,i da se može dokazati zakoniti posjed.

Nema mogućnosti kupnje vanknjižnog vlasništva i na temelju tog ugovora nije moguć upis u zemljišnim knjigama .

 

Pozdrav 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Hvama Vam na odgovoru...!

 

Moji stari preci(pradjed i drugi..) naravno kupovali na temelju ugovora, ali u ratu moja obiteljska kuća je izgorila i kuporodajni ugovori su izgorjeli, a ono što nije izgorijelo je uništeno....

 

Naravno, tu su bili i dokumenti o katastarkim česticama, sve opisano, gdje se nalaze...svi dokumenti...

 

I sve je uništeno, ali ja sam izvadila gruntovni i katastarski list, ali ne znam zašto iz grunotvnog lista moga oca, neke čestice se nalaze u katastru dubrovačke općine, zbog čega to?

 

I što bi se moglo uraditi po pitanju uništenih kupo-prodajnih ugovora?

 

Puno Vam zahvaljujem! Puno ste mi pomogli..! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija