Jump to content

šta slijedi nakon vještačenja


kriza

Preporučene objave

zanima me nakon vještačenja u područnoj službi(procjena radne sposobnosti)vještak šalje dalje u Zg kod Dr Taborskog i kad on da svoju ocjenu koja je dalje procedura,dali iz Zg dobivam rješenje šta je odlučeno ili iz Zg oni šalju opet u područnu službu pa mi moja područna šalje rješenje i dali odmah u rješenju bude izračun mirovine ili se to radi naknadno,pošto sam u radnom odnosu(kod privatnika)na bolovanju kad radni odnos prestaje i jel imam pravo na kakvu otpremninu zbog opće nesposobnosti,zadnjih 9g.radim kod istog poslodavca!!! pozdrav i zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kriza je napisao:

zanima me nakon vještačenja u područnoj službi(procjena radne sposobnosti)vještak šalje dalje u Zg kod Dr Taborskog i kad on da svoju ocjenu koja je dalje procedura,dali iz Zg dobivam rješenje šta je odlučeno ili iz Zg oni šalju opet u područnu službu pa mi moja područna šalje rješenje i dali odmah u rješenju bude izračun mirovine ili se to radi naknadno,pošto sam u radnom odnosu(kod privatnika)na bolovanju kad radni odnos prestaje i jel imam pravo na kakvu otpremninu zbog opće nesposobnosti,zadnjih 9g.radim kod istog poslodavca!!! pozdrav i zahvaljujem!!!

-----------------------------------------------------------

1. Iz Vašeg posta nije jasno u svezi koje bolesti se vrši obrada Vaše radne sposobnosti(dali je Vaša bolest vezana uz Domovinski rat i kao takva uzrok Vaše nesposobnosti za rad, (profesionalne ili opće).Ako je tako onda će nadležni vještak dati svoju ocjenu koliko je vaša bolest u postotnom poenu vezana kao posljedica rata, a koliko imate civilnu nesposobnost za rad, odnos rat mir.

Taj prijedlog ide na ocjenu Drugostupanjskom tijlu na reviziju,na potvrdu iste ili smanjenje ili odbijanje.

2.Riješenje će dobiti vaša područna služba HZZMO-e,a vi od njih konačno riješenje sa obrazloženjem.Neznači da ste odmah u mirovini, ako imate preostalu radnu sposobnost.

3.Radite kod privatnika, trebali bi imati kolektivni ugovor da bi mogli ostvariti pravo na otpremninu,što u ugovoru mora biti i napisano, ako to nemate a slučajno odete u mirovinu a Vi ste na bolovanju, nemate pravo na ostavrivanje prava na otpremninu.

To pravo možete ostvariti ako se vratite na posao i poslodavac Vas proglasi tehnološkim viškom,onda po zakonu o radu imate pravo na otpremninu u iznosu od čini mi se do sada tri prosječne plaće , ako sam krivo rekao nek me netko ispravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija