Jump to content

prva nekretnina apartman - odbijen zahtjev za oslobađanje plaćanja poreza


odgajateljica23

Preporučene objave

Poštovani, molim za pomoć.

Kupila sam ove godine nekretninu, stan u stambenoj zgradi. To mi je prva nekretnina kupljena za rješavanje stambenog pitanja. Podnijela sam zahtjev za oslobađanje plaćanja poreza na nekretnine i dobila rješenje u kojem se odbija moj zahtjev jer je nekretnina uknjižena kao apartman- poslovni prostor????!!!!

Kako mogu riješiti nastali problem da budem oslobođena plaćanja poreza jer po svemu ( prijava prebivališta, mjesečni računi, uvid na licu mjesta, izjave sustanara zgrade )se vidi da tu stanujem, te da mi to nije apartman niti poslovni prostor? Nisam u mogućnosti platiti porez jer nisam ni predvidila troškove za isti prilikom kupnje nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vlasničkom listu piše da je apartman...svi prostori u zgradi su uknjiženi kao apartmani, a svi vlasnici istih ih koriste kao stambene prostore, a ne apartmane. Naselje je određeno kao stambeno. Šta mogu napraviti da mi porezna uvaži zahtjev za oslobađanjem plaćanja poreza ( iako je to očito po svemu šta im je priloženo uz zahtjev)?...osim prenamjene stana koja traje mjesecima... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni bi trebalo,ako vam je doneseno rješenje o razrezu poreza izjaviti žalbu.

Jer ako ste prijavljeni na toj adresi kao mjestu boravka,onda se postavlja pitanje kako su vam mogli odobriti mjesto boravka u apartmanu s obzirom da je to prostor namjenjen povremenom,a ne stalnom boravku.

 

Također provjerite da li vam je u pitanju stambena zgrada ili zgrada za povremeni boravak.

 

Najveći problem je u biti taj da vam izjavljivanje žalbe ne odlaže naplatu poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija