Jump to content

posao


hrvekhrc

Preporučene objave

Prvo se ispričavam ako je ova tema več bila obrađivana, ali situacija je sljedeča. Zaposlen sam u jednoj firmi več dugi niz godina i sad mi se ukazala prilika za drugo radno mjesto, no sad sljedi moja bojazan. Ako na prvom radnom mjestu dam otkaz i na drugom ne zadovoljim probni rad dali imam pravo na biro? Inače za prvo radno mjesto nešto pričaju da nema dovoljno posla i da bi se zatvorili poslje nove godine, ako dođe do toga imam pravo na biro od 8 mjeseci kao višak.

hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa stranica HZZ-a:

 

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

 

zbog toga što je otkazala radni odnos, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,

pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa,

zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog, odnosno vježbeničkog staža, odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit,

zbog povrede obveza iz radnog odnosa (otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika) kao i zbog teške povrede radne obveze (izvanredni otkaz), odnosno službene dužnosti,

zbog izdržavanja kazne zatvora duže od 3 mjeseca.

Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe, ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos, odnosno služba prestao njezinom krivnjom ili uz pristanak.

 

Dakle, kao tehnološki višak imaš pravo, ako ne zadovoljiš probni rok na slijedećem radnom mjestu, nemaš pravo na naknadu, bez obzira na prethodni staž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija