Jump to content

Vlasništvo građenjem


strahovlad

Preporučene objave

gdje mogu pronaći zakom o stjecanju vlasništva nad nekretninom građenjem zgrade na njoj?

 

radi se o općinskoj zemlji koja se nalazi iza moje kuće i koja je okružena i zatvorema sa svih strana i na dijelu te čestice je bez građevinskih dozvola izgrađena garaža i šupa prije 40 godina.

 

sada smo pisali tužbu gradu za stjecanje prava vlasništva "temeljem građenja i dosjelosti".

jasan mi je temelj dosjelosti ali me zanima koji su to temelji za vlasništvo građenjem.

 

sumnjam da nas odvjetnici nešto muljaju jer ima nekih inkonzistencija u tužbi i prijašnjim dogovorima i izjavama.

 

ukratko. molim link za stjecanjem vlasništva građenjem ili vaše objašnjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, vlasništvo nad nekretninom stječeno dosjelošću stiče se poštenim namjerama, saznanjem da nekretnina nije vaša, da pravi vlasnik nikada nije tražio svoje vlasništvo u posjed.

Pošto ste vi sagradili objekat na čestici za koju ste znali da ne pripada vama (općinsko vlasništvo), zlouporabili ste instituciju poštenja.

Smatram da će vam institucije za upis vlasništva to odbiti. Nažalost, tako je to, a i treba biti ako je država pravna.

Ako se desi suprotno, sreća vaša.

Srdačan pozdrav

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste na tuđem zemljištu gradili, zemljište možete otkupiti od vlasnika, a ne dobiti.

 

Da biste upisali vlasništvo na objektima , treba ih prvo upisati u gruntovnicu, a za to ih treba i legalizirati. Legalizirati ne možete dok ne riješite vlasništvo nad zemljištem.

Ponudite da otkupite to zemljište . Ako nema prilaz javnoj površini , nema neku vrijednost.

A ako je općina u financijskim teškoćama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija