Jump to content

pravo na porodiljni


mantapome

Preporučene objave

Radim u školi već osam mjeseci.Ostala sam u drugom stanju,pa me zanima moje pravo na porodiljni.

Hoću li dobijati punu plaću dok sam na porodiljnom,ako hoću koliko dugo?

Hoće li mi teći radni staž u školi dok sam na porodiljnom,s obzirom da sam na zamjeni?

Ako znate još kakvu korisnu informaciju u svezi sa porodiljnim dopustom molim vas da mi napišete.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mantapome je napisao:

Radim u školi već osam mjeseci.Ostala sam u drugom stanju,pa me zanima moje pravo na porodiljni.

Hoću li dobijati punu plaću dok sam na porodiljnom,ako hoću koliko dugo?

Hoće li mi teći radni staž u školi dok sam na porodiljnom,s obzirom da sam na zamjeni?

Ako znate još kakvu korisnu informaciju u svezi sa porodiljnim dopustom molim vas da mi napišete.

Unaprijed hvala.

 

Da bi ostvarila pravo na nadoknadu "pune plaće" za vrijeme korištenje prava na rodiljnu naknadu morate imati 12 mjeseci neprekidnog staža osiguranja.

 

Radni staž će teći tako dugo dok ste u radnom odonosu, a i kasnije ukoliko takav zahtjev postavite prema HZMO u slučaju da bi rodiljnu naknadu ostvarila prema drugim uvjetima, a ne onima iz radnog odnosa.

 

Znam (o), najbolje bi bilo raditi do ispunjavanja uvjeta 12 mjeseci neprekidnog staža osiguranja, pa i dulje i nakon toga ne zbog ostvarivanja prava na rodiljnu naknadu, već zbog stvarne potrebe poslodavca ostati u radnom odnosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija