Jump to content

internetski forumi


vitta

Preporučene objave

Puno hvala "Veteranu" za brz i kvalitetan odgovor.

Bio bih Vam vrlo zahvalan ako bi ste dali svoje mišljenje po pitanju klevete objavljeno u mom upitu pod naslovom "Odgovornost administratora foruma" Naime po savjetu "Utjerivača zakona" uputio sam post upozorenja vlasniku portala na kojem sam exsplicitno nazvan lopovom i švercerom radi uklanjanja istog i nije se dogodilo ništa! Kleveta uz moje puno ime i prezime i dalje stoji na istom mjestu!Čak što više u sljedećim člancima još jače i tže oklevetana je i pravna osoba čiji sam djelatnik.

Dali postoji razlika u težini klevete i visini štete nanesene klevetom i iznošenjem lažnih podataka o privatnoj osobi i pravnoj osobi i na koji se način dokazuje šteta odnosno određuje visina naknade. Nije mi do novca, poklonio bih ga nekoj humanitarnoj organizaciji ali jedino želim da krivci budu primjereno materijalno kažnjeni.

Poznanici mi govore da nemogu ništa napraviti jer je članak na forumu objavljen prvi puta u prosincu 2007.g. pa nisam na vrijeme pokrenuo tužbu? OK ali taj članak je i dan danas na forumu prisutan a ja sam za njega saznao tek nedugo i milijuni ljudi i dalje svakodnevno mogu uz moje ime čitati objede, laži i uvrede. Ujedno ga prenose drugi forumi kao naslov uz koji vežu svoje komentare. Dali pravo to dozvoljava ili ipak postoji način da pravda dođe na svoje. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sto administrator nije uklonio sadržaj na neki nacin ide vama u prilog odlucite li se za spor. Time ste ga upozorili da netko cini kaznena djela na njegovom forumu odnosno domeni koje je vlasnik.

Sto se tice zastare pokretanja kaznenog postupka ovisi kada ste poslali dopis tom administratoru jer se podrazumjeva da ste najranije tada saznali. AKo je proslo vise od 3 mjeseca onda se moze sporiti taj rok ali ako se jos uvijek pise po tom "topicu", pogotovo klevete ili uvrede i sl kazna djela su jos uvijek u postupku tako da zastru mozete racunati od zadnjeg takvog posta. No, bilo kako bilo vi imate dva smjera kojima mozete ici i to:

1. podizanjem kaznenih prijava protiv nepoznatih pocinitelja za objave klevetnickih sadrzaja, uputiti na administratora kao svjedoka, u postupku na sudu traziti ip adrese od njega i tako pokusati doci do pocinitelja koje ce sud kazniti, a vi mozete postaviti imovinskopravni zahtjev temeljem nanesenih dusevnih boli, nanesene nematerijalne stete blacenjem vaseg imena, narusavanjem drustvenog polozaja i slicno. Oko toga ce vam najbolje pomoci odvjetnik koji ce imati uvid u kompletni spis/dokumentaciju.

 

ili, po meni jos bolji nacin:

 

2. osigurajte dokaze, ispisite stranice na pisacu, snimite racunalo video kamerom kako ga pokrecete i dolazite na te stranice, napravite screenshotove, napravite "save page as.." i angazirajte nepristrane svjedoke (prijatelje, poznanike, kolege-ne obitelj) koji ce moci potvrditi postojanje tih sadrzaja pristupom s njihovih racunala, neka i oni isprintaju i naprave "save page as" na svojim racunalima i neka ne brisu.

Onda podnesite tuzbu protiv vlasnika domene/tog foruma nadleznom sudu. Prilozite tu gore navedenu dokumentaciju, odredite visinu naknade stete (uz pomoc odvjetnika), navedite dokazne prijedloge saslusanjem svjedoka, a sve pod objasnjenjem da je vlasnik foruma/domene omogucio da se vama pocini nematerijalna steta i da (nakon vaseg dopisa) nije napravio nista da se ta steta otkloni ili nastavi njeno cinjenje- dakle, dokazujete njegovu namjeru ali i da se ne moze raditi lud da nije znao jer ste ga upozorili pismenim putem. Posjetite psihijatra neka vam napravi odgovoarajucu dijagnozu koja ce vjerovatno biti depresija, strah o stupanja u kontakt s ljudima, blagi oblik PTSP-a, a sve ovisi kako vas je to sve zajedno pogodilo kao osobu. Na sudu predlozite i sudskomedicinsko psihijatrijsko vjestacenje. Naravno, trazite od suda da nalozi vlasniku brisanje tih sadrzaja u roku od 8 dana od pravomocnosti presude ili brisanje cijele domene od strane Carneta ako to ne tuzenik dobrovoljno ne ucini. Naravno, ako je domena .hr.

 

Nakon nekoliko godina, mozda i prije, ako je sve kako ste napisali i to sve uspijete dokazati moguce je da dodje presuda u vasu korist. Onda vam ostaje briga kako naplatiti tu stetu (ako tuzenik nema nista). Za to imate rok od 10 godina, mozete probati ovrsiti njegovu imovinu, pokretnine, placu i sl...

 

 

Naravno, mozete krenuti i u oba postupka no, u prvom je veca mogucnost da cete izgubiti jer morate dokazati da su bas odredjene osobe s odredjenih racunala upucivala te napise sto je vrlo tesko ako je radjeno s racunala na poslu, internet caffe-u ili u domacinstvu s vise korisnika racunala. Optuzenik moze reci da on nije, a na vama je da dokazujete da je on, a ne neki njegov kolega s posla i sl...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ljudi svaka Vam čast! Klupe hvala puno za iscrpno pojašnjenje! Želim se pod svaku cijenu revanširati makar simbolično, imam raznih mogućnosti za to i veselilo bi me da prihvatite makar jedan obiteljski ručak u prekrasnom, prirodnom ambijentu, veselom društvu. Volim dobre ljude (a sveje manje dobrote), volim ljude koji uživaju u svom poslu i znanju i djele ga sa drugim. I na kraju samo još nešto dali pravna i fizička osoba imaju pred zakonom isti status po pitanju klevete i visini štete. Želio bih Vam na privatni mail poslati konkretne članke ako Vas to ne smeta i ako imate vremena pogledati a bilo bi mi lakše objasniti detalje. No ako Vas to opterećuje, nema veze, razveselite me barem da se upoznamo i da vam pokušam zahvaliti za zaista meni vrijedne informacije.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na cemu, svrha ovog foruma je prijenos znanja i davanje savjeta po pitanjima koja svi postavljamo ovdje. Visina stete se odredjuje u ovisnosti na pocinjenu stetu tako da se vas ne tice da li je klevetu izrekao siromah ili bogatas, svi smo (ili bi barem trebali biti) jednaki pred zakonom. Samo vi krenite sa postupkom i budite ustrajni pa niti rezultat nebi trebao izostati.

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija