Jump to content

Neovjerena izjava


Znanje-imanje

Preporučene objave

Prebačeno s ostalih pravnih pitanja

 

Pozdrav,

 

Nedavno sam nakon dugotrajnog psihičkog nasilja i u trenutku verbalne i neverbalne agresije moje izvanbračne supruge, dodatno pritisnut strahom koji je takva agresija izazvala kod naših kućnih ljubimaca potpisao izjavu kako se u slučaju raskida izvanbračne zajednice odričem bilo kakvih potraživanja (na koja imam osnovana zakonska prava). Izjavu sam osim pod ogromnim stresom i pod smanjenom ubrojivosti praktički morao sastaviti i potpisati jer je nasilje toliko eskaliralo da je moglo prerasti u još ozbiljnije posljedice bilo po mene bilo po kućne ljubimce.

 

 

Napominjem kako teško stanje lako mogu dokazati jer zbog obiteljskog nasilja već neko vrijeme posjećujem psihijatra, a par dana prije samog potpisa sam elektronskim i telefonskim putem kontaktirao Centar za žrtve nasilja budući sam bio svjestan narasle mržnje, pohlepe i egzistencijalne opasnosti. Centar sam također obavijestio nakon potpisane izjave o barem privremenom smirivanju situacije.

 

Izjava srećom nije ovjerena kod bilježnika, pa me zanima ima li ona pravnu valjanost ako kasnije pokrenem bilo kakav pravni spor.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija