Jump to content

stecajni postupak - help


mk0257

Preporučene objave

Poštovani!

 

Bio sam stalno zaposlen djelatnik d.O.o.

nakon sto je poslodavac prvo neredovito isplacivao place, skupile su se 3 neisplacene place, doprinosi, dnevnice... Većina djelatnika je dala otkaz i pokupila papire, nakon toga je pokrenut stecajni postupak i ja sam uz nekolicinu preostalih kolega dobio otkaz do stecajnog upravitelja. U razgovoru s stecajnim upraviteljem stekla se slika da je dubioza velika i da ne mozemo ocekivati nekakve novce.

Konkretno imam potrezivanja na ime plaće i doprinosa, neisplaćenih dnevnica,i otpremninu.

Nakon vec vise od dvije godine stecajnog postupka uspjeva se prodati dio imovine firme. Mene zanima u koji isplatni red ja kao bivsi zaposlenik koji je dobio otkaz od stecajnog upravitelja spadam? Da li se mogu nadati ikakvom razmjernom djelu potrazivanja? Da li otpremnina kao produkt stecajnog postupka spada u nekakav drugi red isplate?

uglavnom, dolje je link na stecajno rociste dok se iz medija moglo saznati da je predmet drazbe prodan. Planiram zvati stecajnog upravitelja, ali bih htio biti i informiran unaprijed o svojim pravima.

Isprike na duzem postu i hvala.

 

http://sudovi.pravosudje.hr/tspz/img/File/Vb/St_23_07-86.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako kontaktirajte stečajnog upravitelja, također imate pravo na uvid u spis pri Sudskom registru Trgovačkog suda.

Glede redosljeda nemairenja redom se namiruju:

-izlučni vjerovnici

-razlučni vjerovnici

-vjerovnici stečajne mase (sve tražbine kao i troškovi nastali nakon otvaranja stečaja)

-stečajni vjerovnici (viši isplatni red-tu spada vaše potraživanje i niži isplatni redovi-sve ostalo).

Kako bi dobili uvid u mogućnost (barem djelomičnog)namirenja, svakako bi trebalo imati podatak o vrijednosti imovine poduzeća u stečaju s jedne strane odnosno ukupnosti potraživanja vjerovnika s druge strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija