Jump to content

registar branitelja


pop84

Preporučene objave

zar mislite da je to jedini takav slučaj .

i dr.Bosanac je dostavila popis po kome je srbin ,pravnik iz bolnice dobio status branitelja,časnički čin iako ni dana nije bio na položaju i sudjelovao obrani grada niti je pomagao liječnicima kod opreacija.

a najbitnije je da je nakon "oslobođenja " grada ostao u Vukovaru te je preuzet kao i svi djelatnico

uspostavom hrvatske vlasti na okupiranom području.

 

bivši milicajci ,koji su napustili policiju kad je trebalo nositi hrvatski grb,također imaju status dragovoljca iako su preuzeti mirnom reintegracijom iz milicije sao krajine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

zar mislite da je to jedini takav slučaj .

i dr.Bosanac je dostavila popis po kome je srbin ,pravnik iz bolnice dobio status branitelja,časnički čin iako ni dana nije bio na položaju i sudjelovao obrani grada niti je pomagao liječnicima kod opreacija.

a najbitnije je da je nakon "oslobođenja " grada ostao u Vukovaru te je preuzet kao i svi djelatnico

uspostavom hrvatske vlasti na okupiranom području.

 

bivši milicajci ,koji su napustili policiju kad je trebalo nositi hrvatski grb,također imaju status dragovoljca iako su preuzeti mirnom reintegracijom iz milicije sao krajine

 

Nije samo jedan , naveo sam jednog od nekoliko tisuća , ali ovo je konačno crno na bjelom . Jebo ja sam sebe . Svečano si sam dodjeljujem odlikovanje velered kralja Tomislava s lentom i velikom Danicom za najvećeg magarca u lijepoj njihivoj !!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako nestvarno zvuči...

evo, zaista...

 

18 godina...

u JNA poslan u ožujku 1991.

pobjegao u kolovozu 1991.

odmah se prijavio u općini i upućen u narodnu zaštitu (prva linija)

do siječnja 1992. 2X lakše ranjen geleri i metak

od siječnja 1992. do sredine 10.mj HV 2X u bosni

od proljeća 1993. do 31.12.1999. specijalna sve akcije

 

i onda:

 

nemam status dragovoljca

nisu mi priznali narodnu zaštitu

imam samo 16 udjela

ali dobio sam kronični ptsp (i još neke šifrice) od 2000. se bezuspješno liječim.

nemam ni mirovinu ni ništa... zakon me dokačio.

 

 

ali ne kukam. samo pizdim...

nešto mi zaista nije jasno... tko je to ratovao i protiv koga 1990. i za to si napucao po 8 bodova??? za što? glasanje na izborima za hdz? ili razbijanje auta bg registracija? tihu konspiraciju po špegeljovim klijetima?

koji su to biseri koji su mene na silu poslali u jna (glavaš branimir) a sebi si perfidno zaračunali po 8 bodova za to junačko djelo obrane hrvatske?

kakav šljam je za bljesak i oluju donio odluku da vrijede po 3 boda?

i čišćenja i velebit i dinara po 1?

lopovi.

 

trebalo mi je još tada biti jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je nama nasa borba dala!Htjeli smo samostalnu (demokratsku) Hrvatsku i 500000 tisuća branitelja u registru a dobili smo sve lokalne pijance u mirovini bez i jednog dana staža!Naravno svaka čast iponos na onih 5% stvarnih invalida!ali kada se sada osvrnu i kada pogledaju oko sebe mislim da ni njima nije svejedno kad vide za sta su dali svoje zdravlje! Registar treba objaviti ne samo zbog nas nego zbog svih HB koji su položili svoje živote na oltaru domovine!Političari tzv,(gospoda)polažu vjence na spomenike i drže desnu ruku na srcu prilikom izvođenja himne i kunu se u domoljublje,predložio bih im neka puste himnu i spuste desnu ruku na reg.branitelja i objave ga mislim da bi svakakvog smeča isplivalo na vidjelo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darko1 je napisao:

to je ono sto ne valja kod nas ispada da ima dobrih i losih branitelja kod nas.znaci ti koji piju (lokalni pijanci) oni nisu branitelji(znaci HRVATSKA je mobizilirala pijance lokalne)da brane drzavu.I to je to nastavak slijedi.

 

 

Nažalost ima branitelja koji piju, ali treba se zapitati zašto ti ljudi piju, alkoholizam je bolest koja je u ovom slučaju posljedica (u večini slučajeva) rata i zla koje su prošli mnogi još kao djeca od 18, 19, 20...god.(vjerujte mi znam što pričam) u rat su išli srcem za Hrvatsku i nezaslužuju pa makar i PIJU da ih netko vrijeđa i omalovažava, oni trebaju pomoć i razumjevanje, od svih, a najviše od države za koju su se borili.

 

Pozdrav branitelji!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

darko1 je napisao:

to je ono sto ne valja kod nas ispada da ima dobrih i losih branitelja kod nas.znaci ti koji piju (lokalni pijanci) oni nisu branitelji(znaci HRVATSKA je mobizilirala pijance lokalne)da brane drzavu.I to je to nastavak slijedi.

 

 

Nažalost ima branitelja koji piju, ali treba se zapitati zašto ti ljudi piju, alkoholizam je bolest koja je u ovom slučaju posljedica (u večini slučajeva) rata i zla koje su prošli mnogi još kao djeca od 18, 19, 20...god.(vjerujte mi znam što pričam) u rat su išli srcem za Hrvatsku i nezaslužuju pa makar i PIJU da ih netko vrijeđa i omalovažava, oni trebaju pomoć i razumjevanje, od svih, a najviše od države za koju su se borili.

 

Pozdrav branitelji!!!!

U pravu si. Meni su u kolovozu 1991g.poginula trojica kolega u jednom danu. Od Borova sela do tada nisam skoro nikako pio alkohol, ali od tog groznog ljetnog dana sam se mjesecima opijao (jednom bio 3 dana u pritvoru zbog pijanstva). :cuga: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelji,suborci..netreba nikoga omalovažavat ko je branio hrvatsku,pogotovo one u prvim redovima obrane,mi koji smo sa srcem krenuli,dali smo sve.Da nije bilo onih koji nisu bili tatini i mamini sinovi,pa i pijanaca i klošara,nebi bilo budala koji bi stali goloruki pred tenkove i snajpere.Oni "PAMETNI"oni su uhvatili vlak za minhen,gospoda se pobrinula za svoje sinove dok nebude sigurno za povratak,a sada nas netrebaju i huškaju jedne protiv drugih i gaze po onom za što smo krvlju plaćali,Bojim se da smo bitku dobili a rat sada gubimo mi... :bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali smo na vrijeme pocistiti SVE ispred svoga praga. Mozda bih sada bilo mnogo bolje. Mnogi su krenuli iz nekih ideala u rat. Dosta ih je sada razocarano na trenutnu situaciju. Bolje nece biti sigurno. Postali smo suvisni.

 

Koliko tih Primoraca ima! ZNA SE! Nemozemo nista uciniti! Nazalost!

 

Budimo i sada svih slozni kao prije.

 

Vjecna slava svim palim i UBIJENIM braniteljima Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što da reknem,izgleda da ovaj forum prvenstveno služi za iskaljivanje frustracija zbog nekoga i nečega,i ja sam razočaran sa puno toga ali od kukanja nema ništa.

sad su nam krivi oni koju su pobjegli vani dok smo mi bili po rovovima provodili dane i mjesece.

Ajmo gospodo nešto poduzeti a ne samo kukati.

mi Branitelji smo puno toga i sami krivi,pogledajte koliko samo udruga imamo,pa zar to nije jadno.

a i vidim da ovdje ima jako puno junaka,pa gospodo ako mi "mali" branitelji ne možemo ništa poduzeti onda poduzmite vi.

 

pozdrav svim Braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...na sve ovo može se gledati na više načina i iz više kutova. Imam prijatelja koji je branitelj od rujna 1991. godine. Sjedili smo jednom tako prije par godina u vojarni ispred kantine, sve puno vojske, pauza, ljetno doba, pivo se pijucka...

...i tema rat, dragovoljci, bla, bla, bla...ukratko od prvog do zadnjeg svi dragovoljci, svi do jednog jurili bez poziva u obranu domovine i slične spike...sluša to kolega, sluša i pijucka (sok, teški apstinent, liječio se prije više godina od alkoholizma)...i kad mu je dopizdilo slušati, izvadi iz džepa novčanik i izvadi iz najlona presavijeni papirić i kaže: "Čitaj!"...a papirić mobilizacijski poziv koji kaže da se dotični javi u tek oslobođenu vojarnu, ponese vojnu knjižicu i pribor za osobnu higijenu...i čovjek otvoreno kaže. "Vidiš, branitelj jesam bio, ali dragovoljac nisam. A ti si isto tako mobiliziran zajedno sa mnom, isti dan i da nisi, možda bi bio branitelj, a možda i ne"...

...htjedoh reći, status dragovoljca dijeljen je prema datumu stupanja u obranu RH, bez obzira je li doista bilo riječ o dragovoljnosti ili ne...i to je sada tako...i neka bude...

...jer jednako vrijedi izgubljena ruka ili noga ili zdravlje ili život i onoga mobiliziranoga branitelja i dragovoljca. Tu razlike nema niti smije biti.

...no malo je onih poput moga prijatelja koji će unatoč sudjelovanju u ratu od 1991. priznati da nisu dragovoljci, pogotovo javno. A mnogi ni samima sebi... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trapavac je napisao:

...a jel? A mobilizacijski poziv dobilo skoro cijelo moje susjedstvo...i u jesen 91 ustrojena je bila i vojna policija...doduše, u pravu si, u lisicama na bojište ljudi nisu gonjeni...moj prijatelj samo iskreno kaže da da nije dobio mobilizacijski poziv iz ureda za obranu, sam se nikada ne bi javio...

Slažem se sa Veteranom 91 nije bilo nikakvih poziva ni prisile mobiliziranja ko je htio dragovoljno je došo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznato u Vuk.-srijemskoj Županiji sigurno, bar do prosinca 1991g.(ili kraja studenog), nije bilo nikakvog mobiliziranja. Naime tada su počeli kod nas pristizati neki mobilizirani civili, koji su došli iz okupiranih dijelova - Ilok i sl.(bili su ili razmijenjeni, ili pušteni uz posredovanje međunarodnih "mirovnih" snaga).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trapavac je napisao:

...a jel? A mobilizacijski poziv dobilo skoro cijelo moje susjedstvo...i u jesen 91 ustrojena je bila i vojna policija...doduše, u pravu si, u lisicama na bojište ljudi nisu gonjeni...moj prijatelj samo iskreno kaže da da nije dobio mobilizacijski poziv iz ureda za obranu, sam se nikada ne bi javio...

 

Istina prijatelju,mobilizacijiski poziv dobio u 8 mj. 1991. god. bez obzira što sam već prije bio u pričuvi policije.Tako da ne stoji tvrdnja pojedinaca da nije bilo mobilizacije.To mogu posvjediočiti i moji kolege, kad je osnivan ZNG u Petrinji.

Sretnu i uspješnu Novu 2010. god. Vama i vašim najdražima!

Poz.svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko o čemu mađarica o kolačima,pojam "dragovoljac"je široka tema,nazivati nekoga ko brani svoj dom dragovoljcem je diskutabilno pitanje.nemam protiv toga ništa ali kako bi se onda zvali ljudi koji su došli iz vana da nam pomognu,možda dragovoljci na kvadrat. ja mislim tko brani svoj dom i domovinu da je to njegova dužnost i čast i obveza i pred Bogom i samim sobom i da to nema veze sa dragovoljstvom

 

Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili, i sretna Nova Godina svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki je napisao:

ko o čemu mađarica o kolačima,pojam "dragovoljac"je široka tema,nazivati nekoga ko brani svoj dom dragovoljcem je diskutabilno pitanje.nemam protiv toga ništa ali kako bi se onda zvali ljudi koji su došli iz vana da nam pomognu,možda dragovoljci na kvadrat. ja mislim tko brani svoj dom i domovinu da je to njegova dužnost i čast i obveza i pred Bogom i samim sobom i da to nema veze sa dragovoljstvom

 

Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili, i sretna Nova Godina svima[/ Prijatelju malo si banalno shvatio to šta je dragovoljac....Nemoj zaboraviti da mi u to vrijeme nismo imali svoju državu,nego smo ju stvarali i svi oni koji su imali srce i osiječaj da trebaju dragovoljno stat da obrane narod i stvaraju nešto nesebično,došli su odasvud.Nije bilo oružja,nije bilo neke organizacije i znanja da čemo uspijeti stvoriti nešto,ali ipak smo bili tu,za razliku od onih koji su dali petama vijetra,i onih koji su se uključili kada je već stvoreno nešto,temelji i bar neka sigurnost da tu postoji nešto uhodano,a nakon toga dolaze večina njih koji su stupili sa pozivom,i puno većom sigurnosti nego mi koji smo u to vrijeme prebrojavali se na prste koliko nas i sa čime ima...Poštovanje svima koji su okusili osijećaj na prvoj liniji obrane,poštovanje i ostalima braniteljima,ali molim i priznavanje istinskih DRAGOVOLJACA koliko god nas ima .... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

fveliki je napisao:

ko o čemu mađarica o kolačima,pojam "dragovoljac"je široka tema,nazivati nekoga ko brani svoj dom dragovoljcem je diskutabilno pitanje.nemam protiv toga ništa ali kako bi se onda zvali ljudi koji su došli iz vana da nam pomognu,možda dragovoljci na kvadrat. ja mislim tko brani svoj dom i domovinu da je to njegova dužnost i čast i obveza i pred Bogom i samim sobom i da to nema veze sa dragovoljstvom

 

Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili, i sretna Nova Godina svima[/ Prijatelju malo si banalno shvatio to šta je dragovoljac....Nemoj zaboraviti da mi u to vrijeme nismo imali svoju državu,nego smo ju stvarali i svi oni koji su imali srce i osiječaj da trebaju dragovoljno stat da obrane narod i stvaraju nešto nesebično,došli su odasvud.Nije bilo oružja,nije bilo neke organizacije i znanja da čemo uspijeti stvoriti nešto,ali ipak smo bili tu,za razliku od onih koji su dali petama vijetra,i onih koji su se uključili kada je već stvoreno nešto,temelji i bar neka sigurnost da tu postoji nešto uhodano,a nakon toga dolaze večina njih koji su stupili sa pozivom,i puno većom sigurnosti nego mi koji smo u to vrijeme prebrojavali se na prste koliko nas i sa čime ima...Poštovanje svima koji su okusili osijećaj na prvoj liniji obrane,poštovanje i ostalima braniteljima,ali molim i priznavanje istinskih DRAGOVOLJACA koliko god nas ima .... :palac:

 

 

Prijatelju pomiješao si kruške i jabuke,

to je isto kad ti provalnik ide napasti kuću i obitelj a ti nemaš ništa osim svoje hrabrosti i snalažljivosti i naravno srce da mu se suprostaviš, ajde onda mi reci jesi li ti dragovoljac zbog toga?

pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki citat[Prijatelju pomiješao si kruške i jabuke,

to je isto kad ti provalnik ide napasti kuću i obitelj a ti nemaš ništa osim svoje hrabrosti i snalažljivosti i naravno srce da mu se suprostaviš, ajde onda mi reci jesi li ti dragovoljac zbog toga?

pozdrav svim Braniteljima ma gdje bilia šta su po tebi takvi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat: fveliki

 

Prijatelju pomiješao si kruške i jabuke,

to je isto kad ti provalnik ide napasti kuću i obitelj a ti nemaš ništa osim svoje hrabrosti i snalažljivosti i naravno srce da mu se suprostaviš, ajde onda mi reci jesi li ti dragovoljac zbog toga?

pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili

FREED E moj lega,sada se nećudim onima koji nisu bili branitelji ,pa svašta govore,nevjeruju,zavidni na branitelje,ljubomorni i samo pljuju po svima nama,kako i nebi kada takvi kao ti (ako si branitelj) nepriznaješ i necijeniš ljude koji su nudili sve svoje u životu i prvi stali u obranu,a naoružani samo srcem,to su pravi DRAGOVOLJCI.... :bang::bang:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FREED E moj lega,sada se nećudim onima koji nisu bili branitelji ,pa svašta govore,nevjeruju,zavidni na branitelje,ljubomorni i samo pljuju po svima nama,kako i nebi kada takvi kao ti (ako si branitelj) nepriznaješ i necijeniš ljude koji su nudili sve svoje u životu i prvi stali u obranu,a naoružani samo srcem,to su pravi DRAGOVOLJCI.... :bang::bang:

 

Krivo si me skužio al nema veze,a kako si to skužio da ja ne cijenim druge Branitelje,misli ovo je ispod pojasa,hehehe.

no nebi više o tome,nego tebi i svim ostalim Braniteljima želim puno zdravlja i sreće u 2010 godini.

 

ps.kad se budemo našli na cugi da se pošteno ispričamo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija