Jump to content

MAtematika mi neide nemojte se smijat!


Omerta_man

Preporučene objave

E dragi moji nitko nije savršen pa ni ja....

 

e ovak, frend mi je dužan određenu sumu pa bi mi prepisao dio svoje nekretnine, u principu imam dva pitanja.

 

pod c teretovnicom

On ima temeljem pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju uknjižen prijenos prava korištenja u smislu čl. 38 i 39 ZON-a u 17,5/1730 dijela od 1647 čhv na svoje ime i prezime. pod b vlastovnicom je upisano društveno vlasništvo 1/1

(čitam rješenje o nasljeđivanju njegiv pokojni otac je imao pravo korištenja na 35/1730)

 

ja sam seljak kolko je to kvadrata njegovih tih 17,5/1730 ako te čestice imaju ukupnu površinu od 1647 čhv?

 

Ja bi to prepisao na maloljetnu kćer, e sad on bi platio i porez na promet nekretnina (moj frend) jer mi je dužan naravno, ali šta da ja odmah prebacim na kćer direkt ili da prvo sklopim ugovor sa njim ja osobno pa bez upisa u gruntovnicu darujem kćeri, te da predam papire u njeno ime (kćer mi je maloljetna)

 

unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Matematička računica je jasna...

Dio koji Vas zanima iznosi 148 m2.

Kako sam do toga došao?

Ako je Vaš frend suvlasnik 17,5/1730 dijelova, onda on ima 2,5% udjela u ukupnoj masi.

Ako je zemljište površina 1647 čhv, to pomnoženo sa 3.595 m2 iznosi 5.921,00 m2.

2,5% od te mase iznosi 148 m2 (stočetrdesetosam kvadratnih metara).

Eto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki hvala što ste se uopće obazrali na moj post, ja sam iskreno mislio da ima bar 200 kvadrata, i da on plati porez pa da se to malo umanji...uglavnom još jedanput hvala i čisto jedno pitanjce....

 

-kaj se fakat nemre upisat 60 kvadrata kao vlasništvo? bar to nisam nigdje čuo

 

 

p.s.

 

hvala još jedanput!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija