Jump to content

Rješenje suda "putovalo" od 2006 god do 2009. godine


leopard

Preporučene objave

Rješenje kojime se ukidaju provedene ovršne radnje prema meni i kojem se predmet upućuje na Općinski sud u mom mjestu koji je stvarno i mjesno nadležan putovao od 15.08. 2006 godine do 22.08.2009. godine (tada sam ga primio).

 

1. Kako se pravno tumači to vrijeme do dostave i ima li neki rok do kada se rješenje treba dostaviti meni kao tuženiku, tužitelju i u ovom slučaju sudu u mom mjestu?

 

2. Budući da mi je sud u mom mjestu sada dostavio poziv za raspravu (postupak u sporovima male vrijednosti) kako mogu saznati kojeg datuma je sud dobio Rješenje i kojeg datuma je tužitelj dobio Rješenje.?

 

3. Da li sud ima vremeneski ograničeni rok u kojem mora sazvati raspravu?

 

4. Da li tužitelj ima vremenski rok u kojem treba dostaviti podnesak sudu?

 

5. Ako spor izgubim, postoji li pravni način da se žalim što spor nije riješen u razumnom roku, ili na neki drugi način budući da mi se kamate obračunavaju i za vrijeme "putovanja" rješenja ,u mom slučaju 3 godine.?

 

Bio sam malo duži , unaprijed zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leopard je napisao:

Rješenje kojime se ukidaju provedene ovršne radnje prema meni i kojem se predmet upućuje na Općinski sud u mom mjestu koji je stvarno i mjesno nadležan putovao od 15.08. 2006 godine do 22.08.2009. godine (tada sam ga primio).

 

1. Kako se pravno tumači to vrijeme do dostave i ima li neki rok do kada se rješenje treba dostaviti meni kao tuženiku, tužitelju i u ovom slučaju sudu u mom mjestu?

 

2. Budući da mi je sud u mom mjestu sada dostavio poziv za raspravu (postupak u sporovima male vrijednosti) kako mogu saznati kojeg datuma je sud dobio Rješenje i kojeg datuma je tužitelj dobio Rješenje.?

 

3. Da li sud ima vremeneski ograničeni rok u kojem mora sazvati raspravu?

 

4. Da li tužitelj ima vremenski rok u kojem treba dostaviti podnesak sudu?

 

 

5. Ako spor izgubim, postoji li pravni način da se žalim što spor nije riješen u razumnom roku, ili na neki drugi način budući da mi se kamate obračunavaju i za vrijeme "putovanja" rješenja ,u mom slučaju 3 godine.?

 

Bio sam malo duži , unaprijed zahvaljujem,

 

Stvarno je čudno zašto je rješenje o obustavi ovršnih radnji putovalo do vas pune 3 godine. Pretpostavljam da je ovrha bila od JB koji vas je u kratkom roku trebao obavijestiti (cca 30 dana) da se ovrha stavalja van snage te da se predmet upučuje Opčinskom sudu koji zakazuje parnicu. Mislim da je problem u JB.

Otiđite na sud i po poslovnom broju ovrhe Ovrv-xxx/xx provjerite kada je sud zaprimio rješenje.

Kada to provjerite onda se javite sa podatcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko vidim iz papira u JB nije problem.

JB je 19.04.2006 donio prijedlog za ovrhu.

Meni uručen 22.04.2006.

Ja se žalim 28.04.2006.

Sud u tom drugom gradu (gdje je i JB) donosi 15.08.2006. Rješenje kojime se:

1. stavlja van snage rješenje o ovrsi kojeg je donio JB i ukidaju provedene vršne radnje

2. postupak će se nastaviti kao u povodu prigovora protiv platnog naloga.

3. predmet će se ustupiti Općinskom sudu kao stvarno i mjesno nadležnom sudu (sud u mom gradu).

 

I sada to rješenje "putuje do mene" od i dobivam ga od suda iz drugog grada 22.09.2009. god (prije naveo krivi datum 22.08. 2009.).

 

Pretpostavljam da je i sud u mom gradu dobio u 9 mjesecu to rješenje. Rasprava o sporovima male vrijednosti zakazana i bila 23.12.2009. ( na raspravi ja prilažem još neke dokumente, koji pokazuju da sam platio račlun ( ali nemam odrezak onaj od računa ..i sudac kaže da će biti teško dokazati da sam nevin ali daje tužitelju da se očituje o mom novom dokumentu i rasprava se zakazuje za 3 mjesec 2010. i daje meni vremena da proučim podnesak tužitelja kojeg mi je tek na raspravi dao sudac, a kojeg je sud dobio 20. 12. 2009. pa su smatrali da ga ja nebi dobio prije same rasprave.)

 

Inaće me tuže sto po njima nisam platio 4. ratu dogovorenog duga na otplatu,

 

eto, opet malo duži, a pitanja ostaju iz prošlog zapisa ako mi možete odgovoriti ili ako ste uočili određene pravne stvari koje idu u moju korist.

 

zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To vam je onaj A4 papir kojeg dobijete i na kojem se nalazi uplatnica , R-1 račun i kada uplatnicu otrgnete ostaje taj dio gdje je specifikacija korištenih uskuga sa sveukupnom svotom računa gdje ispod na kraju stoji konkretno kod mene: Na dan xy.godine xy nepodmireni iznos Vaših predhodnih računa iznosi xy kuna.

 

Ja imam taj ostatak papira na kojem se vidi da mi je nepodmireni dio nekih desetak kuna i to platim (imam i račun), a iznos od prije (za koji se teretim) normalno nije tu naveden jer je plačen prije.

Znaći ja nemam potvrdu o uplačenom računu , ali imam taj R-1 ostatak na kojem je vidljiv dug od par kuna ..a ovaj drugi koji oni traže nije vidljiv jer sam ga platio i time dokazujem svoju nevinost.

Neznam što bi trebao još jer ostalo nemam ..a smatram da je taj ostatak R-1 moj dokaz. Koliko imam šanse da oni to priznaju neznam, ali sam iznenađen što taj R-1 kao za sada njima nije dovoljan dokaz???

 

Zbog specifičnosti ako želite ja vam sve skeniram i pošaljem emailom,

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm, tako sam i rekao na sudu , ali tužitelj kaže da je došlo do promjena na kontu računa - broj...Stari dug mi je na starom kontu kako kažu , A moj broj telefona je dobio novi konto i to je tih 10 ak kuna , ali kažu da to nema veze sa starim kako oni kažu neplačenim dugom.

 

Neznam kako dalje..tako su oni mogli i ostalima poslati traženje za dug jer su mijenjali ta neka konta i dosta nas eto nema te račune. Neznam da li ugovorno oni to mogu napraviti a da nas ne obavijeste.

 

Čak i taj račun od 10-ak kuna je došao nakon par mjeseci ali je iznos bio mali pa sam ga platio a iskreno neznam zašto jer mi je normalno broj bio isključen.

 

Ne želim vas dalje gnjaviti, samo me još interesira ako sam dogovrio otplatu na 4 rate, da li se mogu žaliti sukladno Zakonu OO, na zastaru jer je prošlo više od godinu dana od njihove prve tužbe do onog dana kad je račun (4. rata) dogovren za plačanje (i po njima nije plačen).

 

Odnosno, da li znate kako se ta ugovorna plačanja pravno tumače u zakonu o obaveznim odnosima (da li zastarjevaju za jednu godinu kao i računi sukladno čl. 232 ZOO ili nešto drugo...)

 

Jer očito mi još jedino zastara može pomoći, ali mi je malo bez veze pozivati se na nju ali ako ima elementa morati ću - kad oni ne priznaju dokumente koje su mi poslali i iz kojih je vidljivo da sam platio pokušati ću sa zastarom.

 

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko je ovrhovoditelj? Pretpostavljam da je dug za telefon (fiksni ili mobilni) iz onoga što ste napisali.

Zastara pokretanja ovršnog postupka ovdje je 1 godina od dospječa plačanja računa ako je pretplatnički odnos sklopila fizička osoba, odnosno 3 godine za pravne osobe.

No JB ni sud po služebnoj dužnosti ne pazi na okolnosti zastare. To ste trebali navesti u prigovoru ukoliko je zastara nastupila.

Sklapanjem nagodbe ili bilo čega vezano za otplatu duga na 4 rate priznali ste dug i zastara se produžuje.

Provjerite na tome dokumentu kada su bili dogovoreni rokovi otplate i dospječa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- Ovrhovoditelj je sa

20.04.2006

podnio prijedlog za ovrhu za račun od

21.09. 2004. (izvod iz poslovnih knjiga).

 

- zadnji obrok ( četvrti) temeljem obročne otplate je bio do 15.02.2005.

 

- Ako razumijem dobro od 15.02.2005 zadnji rok plačanja do 20. 04. 2006 (prijedlog za ovrhu) je prošlo više od godinu dana - i to je prema tome u zastari? ili?

 

napominjem da se ja prvi puta u svojoj žalbi nisam žalio na zastaru već na ovo sto sam prije rekao (R-1 račun koji dokazuje da nemam više šta platiti.

 

Sada na raspravi sam tražio zastaru (ušlo u zapisnik), tužitelj je rekao da ne prihvača zastaru (ušlo u zapisnik).

Sudac je to samo konstatirao - stavio u zapisnik, nije gledao datume i da li je zastara stvarno nastupila ( što može brzo vidjeti iz dokumenata u spisu).

..da li je to takova praksa suca uvijek ili je on time dao do znanja da zastara ne postoji ili je to zabilježio pa će razmotriti do druge raspravu koja je za par mjeseci zakazana?

 

zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leopard je napisao:

- Ovrhovoditelj je sa

20.04.2006

podnio prijedlog za ovrhu za račun od

21.09. 2004. (izvod iz poslovnih knjiga).

 

- zadnji obrok ( četvrti) temeljem obročne otplate je bio do 15.02.2005.

 

- Ako razumijem dobro od 15.02.2005 zadnji rok plačanja do 20. 04. 2006 (prijedlog za ovrhu) je prošlo više od godinu dana - i to je prema tome u zastari? ili?

 

napominjem da se ja prvi puta u svojoj žalbi nisam žalio na zastaru već na ovo sto sam prije rekao (R-1 račun koji dokazuje da nemam više šta platiti.

 

Sada na raspravi sam tražio zastaru (ušlo u zapisnik), tužitelj je rekao da ne prihvača zastaru (ušlo u zapisnik).

Sudac je to samo konstatirao - stavio u zapisnik, nije gledao datume i da li je zastara stvarno nastupila ( što može brzo vidjeti iz dokumenata u spisu).

..da li je to takova praksa suca uvijek ili je on time dao do znanja da zastara ne postoji ili je to zabilježio pa će razmotriti do druge raspravu koja je za par mjeseci zakazana?

 

zahvaljujem,

 

Po ovome šta ste vi napisali nastupila je relativna zastara ukoliko u međuvremenu niste ništa plačali. Ukoliko ste bilo šta uplačivali to je prekinulo zastaru i ona je počela teči ponovno. Trebali ste odmah u prigovoru na ovrhu navesti okolnosti da je natupila zastara jer JB i sudovi ne paze po služebnoj dužnosti. Provjerite svoje uplate da budete sigurni da je nastupila relativna zastara. To što tužitelj ne prihvača da ja natupila zastara nema nikakve veze ukoliko je ona zaista nastupila (a tko bi je priznao na svoju štetu). Sudac je ili če tražiti dokumentaciju iz koje je vidljivo da li je relativna zastara zaista nastupila ili nije. Možda ista nije ni nastupila a sve ovisi o dokumentu (nagodbi, izjavi, JB aktu ili što ste več poptisali).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

fakincina je napisao:

Još jednom dobro proučite svu svoju dokumentaciju i kada je bila zadnja uplata (čak i onih 10-tak kuna) i ako je nastupila relativna zastara to još jednom iznesite na parnici te tražite obustavu postupka zbog zastare.

 

 

Još jedno pitanje,

 

ako ipak izgubim parnicu, imam li zakonske osnove i koje da ne platim kamate za one 3 godine dok je rješenje "putovalo" do mene, odnosno tko je u tome kriv ( očito onaj sud koji je rekao da nije nadležan )..a onda tek nakon 3 god poslao rješenje svima..ili...

 

 

hvala ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leopard je napisao:

fakincina je napisao:

Još jednom dobro proučite svu svoju dokumentaciju i kada je bila zadnja uplata (čak i onih 10-tak kuna) i ako je nastupila relativna zastara to još jednom iznesite na parnici te tražite obustavu postupka zbog zastare.

 

 

Još jedno pitanje,

 

ako ipak izgubim parnicu, imam li zakonske osnove i koje da ne platim kamate za one 3 godine dok je rješenje "putovalo" do mene, odnosno tko je u tome kriv ( očito onaj sud koji je rekao da nije nadležan )..a onda tek nakon 3 god poslao rješenje svima..ili...

 

 

hvala ,

 

Ovrhovoditelj če ukoliko dobije spor sigurno tražiti kamate za navedeno razdoblje, a vi na parnici navedite podatak o nenadležnosti suda i rješenju koje vam je dostavljeno nakon 3 godine. Ako izgubite parnicu možete uložiti privremenu mjeru zbog okolnosti na koje su se obračunavale zatezne kamate. No to čete vidjeti kako čete proči na parnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

fakincina je napisao:

leopard je napisao:

fakincina je napisao:

Još jednom dobro proučite svu svoju dokumentaciju i kada je bila zadnja uplata (čak i onih 10-tak kuna) i ako je nastupila relativna zastara to još jednom iznesite na parnici te tražite obustavu postupka zbog zastare.

 

 

Još jedno pitanje,

 

ako ipak izgubim parnicu, imam li zakonske osnove i koje da ne platim kamate za one 3 godine dok je rješenje "putovalo" do mene, odnosno tko je u tome kriv ( očito onaj sud koji je rekao da nije nadležan )..a onda tek nakon 3 god poslao rješenje svima..ili...

 

 

hvala ,

 

Ovrhovoditelj če ukoliko dobije spor sigurno tražiti kamate za navedeno razdoblje, a vi na parnici navedite podatak o nenadležnosti suda i rješenju koje vam je dostavljeno nakon 3 godine. Ako izgubite parnicu možete uložiti privremenu mjeru zbog okolnosti na koje su se obračunavale zatezne kamate. No to čete vidjeti kako čete proči na parnici.

 

 

 

Dobio rješenje iz suda:

 

Tužitelj povukao tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija