Jump to content

pravo na naplatu od osiguranja


sanjo

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas da mi pomognete u rješavanju jedne pravne situacije.

Naime, moja supruga je nedavno udarila u "moje" parkirano vozilo ispred kuće.Radi snjega i leda isto se nije moglo zaustaviti.

Evo pitanja, da li ja, iako smo supruznici imam pravo na naplatu. Vozilo koje je vozila supruga je registrovano na meni, a osigurano opet na M.M. osobi, a vozilo koje je bilo parkirano je registrovano i osigurano na T.T. osobu, dakle ne izravno na mene, iako je ta osoba dala meni punomoc da, upravljam, koristim vozilo i naplatim stetu.

Dobijam informacije da isto nece moci proci kod osiguranja, obzirom da je supruga udarila vozilom koje je moje vlasnistvo (registrovano na meni) u drugo vozlo koje nije dakle registrovano na meni, ali za isto posjedujem punomoć, te sam osiguravajucem društvu dostavio svoju bankovnu karticu. Za oba vozila imamo policu u istoj osiguravajucoj kuci.

MOLIM VAS DA MI CIM PRIJE NETKO TKO ZNA ODGOVORI.

UNAPRIJED HVALA!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po obveznom osiguranju nema nikakvih zapreka da se ne naplati.

 

Moguća je sumnja da je šteta počinjena namjerno, da je vozač bio pod uticajem alkohola i sl.

 

Potreban je zapisnik policije ili po prometnoj nesreći ili po oštećenju tuđe stvari. Može pomoći i europsko izvješće. Za ovo zadnje u slučaju unošenja lažnih podataka slijedi kaznena prijava.

 

Ukoliko ste nešto propustili ili niste na vrijeme reagirali, slijedi odbijanje zahtjeva od strane osiguravatelja.

 

Po pitanju kasko osiguranja vrijede sasvim drugačija pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija