Jump to content

Kupnja nekretnine 34 vlasnika


blueocean

Preporučene objave

Zainteresirana sam za kupnju zemljišta. Temeljem pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju 2005. godine tu nekretninu je naslijedilo 34 vlasnika. Nekretnina je podijeljena čak na 432 udijela, a suvlasnici nisu hrvatski državljani. Većina ih se nalazi u Srbiji i Bosni i Hercegovini, jedan u Francuskoj i jedan u Nizozemskoj.

 

Molim vas da me savjetujete na što trebam paziti, kako se dogovoriti sa 34 vlasnika? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šest suvlasnika ima 36/432 udijela. Skoro dvadeset ih ima manje od 10 udijela, većina po 2. Kontaktirala sam neke od ovih šest i zainteresirani su za prodaju. Naravno da ja ne mogu hvatati ostale suvlasnike, pa bih vidjela da li se oni mogu međusobno dogovoriti za prodaju. Kako se dogovoriti sa dvojicom suvlasnika koji su dalje (Francuska i Nizozemska), a imaju samo po dva udijela? Možda mogu oni opunomoćiti neke od ostalih suvlasnika.

Svakako ću potražiti savjet odvjetnika ako se odlučim upustiti u kupnju, ali zanima me (prije nego se odlučim išta poduzimati) ako netko od vas ima neki savjet: koji su rizici prilikom takve kupnje, na šta paziti i ima li neko ideju kako bi se najlakše i najsigurnije takva kupnja provela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija