Jump to content

Kako dokazati da je iskaz dan policiji lažan- čl.173 stavak 2.


yocurly

Preporučene objave

Osoba A lažno optužuje osobu B za prodaju.

Osoba A je osoba koja se uistinu i bavi prodajom i preprodajom.

Osoba B je povremeni konzument i kod nje je nađena određena količina trave za osobnu uporabu.

Osoba A izvlači sebe na način da lažno optuži osobu B.

Osoba B negira prodaju.

Osoba A je i prije bila privođena na ispitivanje.

Osoba B nije nabavljala od osobe A baš iz razloga što zna da je osoba A bila pod policijskim nadzorom.

 

Nema nikakvih materijalnih dokaza za prodaju, osim za posjedovanje.

 

Osobi B sad prijeti kazna od minimalno 3 godine na temelju te lažne optužbe.

 

Inače se radi o bivšim poslovnim partnerima. Osoba B je odnijela sve klijente i većinu posla za sobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

yocurly je napisao:

Osoba A lažno optužuje osobu B za prodaju.

Osoba A je osoba koja se uistinu i bavi prodajom i preprodajom.

Osoba B je povremeni konzument i kod nje je nađena određena količina trave za osobnu uporabu.

Osoba A izvlači sebe na način da lažno optuži osobu B.

Osoba B negira prodaju.

Osoba A je i prije bila privođena na ispitivanje.

Osoba B nije nabavljala od osobe A baš iz razloga što zna da je osoba A bila pod policijskim nadzorom.

 

Nema nikakvih materijalnih dokaza za prodaju, osim za posjedovanje.

 

Osobi B sad prijeti kazna od minimalno 3 godine na temelju te lažne optužbe.

 

Inače se radi o bivšim poslovnim partnerima. Osoba B je odnijela sve klijente i većinu posla za sobom.

 

ok, razumijem.

 

nedostaje ono za sada najvažnije - u kojoj fazi se to sve nalazi?

da li je pokrenuta istraga?

da li je osoba A takav svoj iskaz dala pred istražnim sucem?

ako je u pitanju tek početak, znači ovo je sve rečeno policiji, to još ništa ne znači, jer takva izjava, izjava osobe A je uzeta kao službena zabilješka i ona se izdvaja iz spisa. ona nije dokaz, ništa ne predstavlja.

dokaz će biti tek ako se to sve skupa izjavi pred istražnim sucem.

 

kolika količina je pronađena i oduzeta od osobe B? iz nje se može izvlačiti zaključak o tome da li je bilo za prodaju ili osobnu upotrebu. naravno, u sklopu i drugih okolnosti, ali odvjetnik osobe B treba malo na tome poraditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osoba B je privedena zbog mogućeg utjecaja na svedoke.

Tek je početak, svjedoci, a među njima i osoba A bit će pozvani na prvo ročište tek sljedeći tjedan.

 

Ne znam da li je to izjavljeno samo pred policijom ili i pred sucem. Moram to još provjeriti kod odvjetnika.

 

Nađeno je nažalost oko 50 grama, što zaista je za osobnu upotrebu ali za period od kojih 2-3 mjeseca.

 

Odvjetnik radi sve što je moguće, konzultira se i sa drugim odvjetnicima, ali je pesimističan, jer da je sudska praksa takva da se vjeruje svedocima na riječ, čak i na prvu izjavu policiju, što pak dovodi do toga da onda niti nema razloga za pritvor, a ipak je određen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači, istraga.

ovo oko pritvora i osnove po kojoj je određen, mi je jasno i uobičajeno je, i pritvor će trajati dok se svjedoci ne ispitaju. upravo se (pritvor) i određuje iz razloga što iskaz osoba dan u policiji nije mjerodavan, a one će se tek ispitati pred istražnim sucem.

jedino ako je osoba A ispitana u policiji kao osumnjičenik uz branitelja, ako je i on obuhvaćen ovom prijavom, i u postupku će biti u ulozi optuženika, ali za drugo kazneno djelo. tada ta njegova izjava iz policije (uz branitelja) jeste dokaz, i ako on tereti osobu B onda će biti jako teško dokazati drugačije.

 

oko ove količine, može se ići na to da se radi o osobnoj upotrebi, pogotovo ako nije bilo pakovano kao za prodaju, ako nije nađena i vaga ili nešto još što bi upućivalo na prodaju. naći i druge neke osobe koje su kupovale ili imaju saznanja oko prodaje od strane osobe A.

naći osobe koje bi govorile o motivu takvog lažnog terećenja osobe B od strane osobe A, njihova narušenog odnosa, poslovnog prekida, odvlačenja stranaka. i tako redom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo oko osobe A da li je i ona optužena i kako je dana izjava još moram provjeriti. Malo me je ovo zateklo preko noći i nisam upoznata s pravom. Osoba A je priznala da je povremeni konzument. Ne znam kako se to procesuira i da li je i osoba A sada optužena.

 

Na ispitivanje je bilo privedeno više osoba i samo je osoba B zadržana u pritvoru na temelju izjave osobe A.

 

Koliko znam vaga nije pronađena i sve je bilo u jednoj vrećici, dakle nisu nikakvi paketići.

 

Naći druge osobe koje će htjeti optužiti osobu A će biti teško jer se radi o uskom krugu prijatelja koji su dobri i sa osobom A i sa osobom B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam na uvid zapisnik o ispitivanju 3 osumnjičene osobe. Prisutan je bio istražni sudac i zapisničar, te županijski državni odvjetnik. Sve 3 osobe su se odrekle branitelja.

Kazneni predmet u sva 3 slučaja je bio protiv osobe A radi čl.173 st.2

 

Osoba A optužuje četvrtu osobu osobu B kako bi se izvukla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazneni predmet u sva 3 slučaja je bio protiv osobe A radi čl.173 st.2

 

Osoba A optužuje četvrtu osobu osobu B kako bi se izvukla.

 

pokušavam shvatiti što je u pitanju, od početka kako ste pisali,ali,

sad se sve zapetljalo i iskreno, ne uspijevam vas pratiti.

 

spominjete tri slučaja protiv osobe A za čl.173.st.2. i onda kažete da je osoba A na slobodi? ovo mi je više nego čudno.

 

da li su osoba A i osoba B zajedno obuhvaćene istim istražnim zahtjevom kao osumnjičene osobe? u sva ta tri slučaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo sam bolje proučila papire. Podnesen je istražni zahtjev protiv više osoba, među njima su i A i B

 

 

ostale osobe priznaju da su znali zajedno zapaliti, ali da si nisu prodavali

policija nema nikakav dokaz o prodaji osim izjave osobe A

 

osoba B negira optužbu i jedina je osoba koja je zadržana u pritvoru

 

znam da je konfuzno, i meni nije jasno da te samo tako netko može optužiti za prodaju i da mu sudac vjeruje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija