Jump to content

Ne znam kome se obratiti pa vas molim za pomoć


helpst

Preporučene objave

Molim vas za pomoć!!

 

Naime već tri i po godine radim na poslu i dvije godine nije bilo nikakvih problema. Dok se direktorova rodica iz nekog samo njoj poznatog razloga okomila na mene. Jednostavno stvari koje ona radi ili prenapuhuje i izmišlja iznosi direktoru i stalno spominje moje ime. Preuveličava stvari i laže.direktor njoj vjeruje jer su u rodbinskoj vezi i kad sam mu pokušala objasniti neke stvari on to jednostavno nije prihvaćao. Čak mi je pokusala podvaliti 250 kuna viška u blagajni ja sam to osjetila prebrojala blagajnu i nakon minute i po vratila joj novac ispred svojih kolega.ali očito je ona njemu rekla drugu priču. Naime, cijeli kolektiv vidi što mi radi i kako se ponaša. Ne komuniciramo ja i ona, ali ona samo šuti i rovari protiv mene. Apsolutno nema razloga jer niti sam je uvrijedila s ičim, niti samo joj što rekla. Nakon svih tih njenih pritužbi direktor mi je rekao da mi je ovo zadnji put da mi tolerira. A ne mogu mu objasniti da ona jednostavno laže. Već noćima ne spavam, niti jedem normalno radi toga. Na poslu osjećam takav strah i pritisak da se ne mogu niti skoncentrirati normalno i strah me da mi opet nešto ne napravi.osjećam se kao da ne znam raditi svoj posao. A znam da sam dobra u tome. Mene zanima samo kako da se zaštitim od takve kolegice, jer ne bi htjela napustiti radno mjesto. Kome se obratiti za pomoć na način da ta kolegica vidi da se više ne može tako ponašati prema meni.

 

Unaprijed zahvaljujem

 

**editirala newbie**

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ta osoba nije meni nadređena. oba dvije smo šalterske službenice. ona je samo direktorova rodica. ona ima nekih 46 godina. mislim da nije stvar u zgodnoći. nego u velikoj dozi ljubomore. ja naime tečno goovrim engleski jezik i jako dobro još njemački i talijanski kužim se u internet. a ona želi biti ta koja sve zna i kojoj se obraćaju kolege za pomoć. očito kad vidi da je neko neovisan u njega se dira. ove druge starije ne dira iz razloga jer misli da znaju koliko i ona. ne znam više šta učinit, uzurjana sam jako. htjela bih zaštitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helpst je napisao:

Molim vas za pomoć!!

 

Naime već tri i po godine radim na poslu i dvije godine nije bilo nikakvih problema. Dok se direktorova rodica iz nekog samo njoj poznatog razloga okomila na mene. Jednostavno stvari koje ona radi ili prenapuhuje i izmišlja iznosi direktoru i stalno spominje moje ime. Preuveličava stvari i laže.direktor njoj vjeruje jer su u rodbinskoj vezi i kad sam mu pokušala objasniti neke stvari on to jednostavno nije prihvaćao. Čak mi je pokusala podvaliti 250 kuna viška u blagajni ja sam to osjetila prebrojala blagajnu i nakon minute i po vratila joj novac ispred svojih kolega.ali očito je ona njemu rekla drugu priču. Naime, cijeli kolektiv vidi što mi radi i kako se ponaša. Ne komuniciramo ja i ona, ali ona samo šuti i rovari protiv mene. Apsolutno nema razloga jer niti sam je uvrijedila s ičim, niti samo joj što rekla. Nakon svih tih njenih pritužbi direktor mi je rekao da mi je ovo zadnji put da mi tolerira. A ne mogu mu objasniti da ona jednostavno laže. Već noćima ne spavam, niti jedem normalno radi toga. Na poslu osjećam takav strah i pritisak da se ne mogu niti skoncentrirati normalno i strah me da mi opet nešto ne napravi.osjećam se kao da ne znam raditi svoj posao. A znam da sam dobra u tome. Mene zanima samo kako da se zaštitim od takve kolegice, jer ne bi htjela napustiti radno mjesto. Kome se obratiti za pomoć na način da ta kolegica vidi da se više ne može tako ponašati prema meni.

 

Unaprijed zahvaljujem

 

**editirala newbie**

 

poštovana,

 

prvo zapišite na papir sve neugodne situacije kojima ste bili izloženi i vodite dnevnik s detaljnim opisima svake situacije. Ne bi bilo loše da odete kod liječnika ako imate kakve tegobe pa čisto da se evidentira (ako jednog dana odlučite tužiti zbog mobbinga liječnička dokumentacija je presudna). Dalje, pretpostavljam da radite u banci - zatražite na uvid pravilnik o radu koji je banka dužna imati te u njemu potražite odredbe o zaštiti dostojanstva radnika te kome se u tom slučaju možete obratiti (toj osobi ćete lijepo sve napisati i predati pritužbu na dotičnu osobu). Kolegicu ignorirajte, držite otvorene oči ali ne dajte da ona vidi koliko ste uzdrmani zbog nje jer se ona time hrani.

Ukoliko Vam poslodavac odluči dati otkaz ili nešto slišno - o tome ćemo ako se desi - ništa ne potpisujte već se javite opet za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

u ustanovi u kojoj sam zaposlena radim 6 godina. Problem koji imam trjae duže vrijem. Šikaniranje i namjerno sramoćenje pred drugim kolegama dolazi od strane ravnatelja ustanove odnosno ravnateljice te njene zamjenice. Budući da se razgovori s nadređenim svode na monologe, ni sama ne znam što učiniti a da radno mjesto prestane biti mučilište. Nisam u poziciji dati otkaz poradi obveza koje imam, uostalom roditelj sam malodobnog djeteta. Nažalost ne uspijevam zabilježiti napade jer me uvijek dočekaju iznenada ,a nisam u prilici poskrivečki snimati.

Mene zanima što učiniti kad je u pitanju nadređeni? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija