Jump to content

puno pitanja


plavax

Preporučene objave

Dragi forumaši,

radim u jednoj ustanovi, radno vrijeme od 8,00 do 16,00, pauza od 15,30 do 16,00. Jednom mjesečno dužna sam prisustvovati sastanku koji je uvijek zakazan za 17,00 sati. Dakle, sat vremena nakon prestanka mog radnog vremena ( zbog toga zadnji dan u mjesecu mogu otići s posla dva sata ranije).

Moje pitanje je da li taj sastanak ulazi u prekovremeni rad ili je to u redu da se sastanak zakazuje nakon radnog vremena i da zbog toga zadnji dan u mjesecu mogu izaći ranije s posla?

 

Moram li ja pauzu provesti na poslu, s obzirom da je na kraju radnog vremena ili mogu otići kući?

 

Osoba s istom stručnom spremom zaposlena na istom radnom mjestu kao i ja obavlja svoj posao u radnom vremenu od 10,30 do 17,00 s time da je pauza za tu osobu od 10,30 do 11,00. Dakle, bitno smanjena satnica, jednaki broj radnih dana s istim osobnim dohotkom. Diskriminacija?

Postoji li zakonska regulativa oko određivanja pauze ili je to slobodna volja svakog poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da subotama i nedjeljom ne radiš. Ako je tako onda:

-taj sastanak ti ulazi u prekovremeni rad

-da li je uredu ili ne, nebi ulazio u to, ali nije zakonom ograničeno

-time što ti poslodavac omogučuje da na kraju mjeseca otiđeš ranije ne premašuje zakonom propisani fond sati iako ako ima potpisani kolektivni ugovor za tvoju djelatnost, mišljenja sam da bi ti morao isplatiti uvečanu naknadu za prekovremeni rad (ako je ista propisana)

-po članku 52.Zakona o radu vrijeme odmora (pauze) ulazi u radno vrijeme pa samim time moraš biti na poslu

-vrijeme pauze (ne trajanje) određuje poslodavac

-za "drugu osobu" nemam dovoljno podataka da odgovorim

 

Također, pošto neznam o kojem poslu se radi, neznam da li se i koji kolektivni ugovor odnosi na tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija