Jump to content

Komplikacija u trudnoći


kika1985

Preporučene objave

Obračam se za pomoć svim pametnim glavama ovdje na forumu.

 

Problem je sljedeći.

 

Potpisala sam ugovor o radu na određeno (na 3 mjeseca), 3 dana nakon potpisivanja ugovora saznala sam da sam trudna. Budući da sam već imala spontani pobačaj, ginekologica me zbog bolova odmah uputila na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći. U firmi u kojoj radim, zbog bolovanja nisam dobila nijedne lipe, pa sam sa obratila na socijalno.

 

Molim Vas ako mi možete reći budući da sam još uvijek na bolovanju, dali imam pravo na novčanu naknadu i u kojem iznosu?

I dali mi poslodavac može raskinuti ugovor iako sam još na bolovanju?

 

Hvala puno!

Moram napomenuti da mi je ovo prvo zaposlenje, a ugovor je potpisan na neto plaću 3000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac ima obvezu da Vam isplati plaću za 3 dana,koliko ste bili u radnom odnosu prije odlaska na komplikacije.Naknade za bolovanje u svezi komplikacija u trudnoći isplaćuje HZZO po dostavljenom ER-1 obrascu a visina naknade ne ovisi o Vašoj dogovorenoj plaći kod poslodavca,budući da se obračun vrši po načelu 6 mjeseci unazad,prije mjeseca u kojem je nastupilo bolovanje.

 

Poslodavac ima pravo da Vam da redoviti otkaz ugovora o radu temeljem isteka ugovora na određeno vrijeme, bez obzira što ste na komplikacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija