Jump to content

predbilježuje se pravo vlasništva


eduard

Preporučene objave

Kupio sam zemljište,sklopio i ovjerio kupoprodajni ugovor,isplatio kupoprodajnu cijenu i platio porez(2005 g.)

U ZK ulošku, pod vlastovnica B i dalje je naveden stari vlasnik pod primjedbom uknjižba prava vlasništva. i ja pod primjedbom predbilježba.

Ovih dana dobijam rješenje nadležnog Opčinskog suda da na temelju ugovora dozvoljava predbilježba prava vlasništva s starog vlasnika na moje ime.Što to znači?Što treba napraviti da u ZK ulošku u B listu stoji samo moje ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eduard je napisao:

Kupio sam zemljište,sklopio i ovjerio kupoprodajni ugovor,isplatio kupoprodajnu cijenu i platio porez(2005 g.)

U ZK ulošku, pod vlastovnica B i dalje je naveden stari vlasnik pod primjedbom uknjižba prava vlasništva. i ja pod primjedbom predbilježba.

Ovih dana dobijam rješenje nadležnog Opčinskog suda da na temelju ugovora dozvoljava predbilježba prava vlasništva s starog vlasnika na moje ime.Što to znači?Što treba napraviti da u ZK ulošku u B listu stoji samo moje ime?

 

Poštovani,

 

nedostaju ključne informacije da bi Vam se dao konkretan odgovor. Laički rečeno, Vi biste sad trebali donijeti ispravu koja bi opravdala predbilježbu te je tako pretvorili u uknjižbu. Koju ispravu biste trebali donijeti je nemoguće reći jer ne znam što ste prilagali niti kako Vam je formuliran kupoprodajni ugovor (odnosno clusula intabuladi). Najbolje da odete do zemljišno knjižnog odjela te pitate koja je isprava nedostajala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eduard je napisao:

Hvala na odgovoru.Inače ugovor o kupoprodaji nekretnina je tipski(kupljen u knjižari)stim da u točki V stupam u posjed kupljene nekretnine odmah.Ne ostaje mi ništa nego na put u Dalmaciju.

Pozdrav

 

Poštovani,

 

da, nažalost to je jedan od problema tipskih ugovora - naime, mislim da je jasno u čemu je problem - Vi se nikako niste mogli uknjižiti jer Vam nedostaje ključna stvar - a to je spomenuta clausula intabulandi ili dozvola za uknjižbu. Ona ili bude sastavni dio ugovora (u onima koje Vam pravnik sastavlja) ili poseban dokument a bez nje uknjižba nije dopuštena. Neka Vam je kupac napiše i ovjeri kod javnog bilježnika tako da je možete predati na sud. Inače, kad opravdate predbilježbu računat će se da ste uknjiženi od onog dana kad ste predbilježeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nastranici digitalne zemljišne knjige e-izvadak provjeri stanje .

imaš broj katastarske čestice

ili broj z predmeta

 

nema potrebe za odlazak u dalmaciju ako je tek sad nakon 5.godina rješen upis vlasništva po prijavi i kupoprodajnom ugovoru.

dobio si rješenje o dozvoli za zabilježbu promjene vlasništva.

ipak se to radi o dalmaciji gdje je to uobičajena dužina upisa vlasništva .

 

mislim da kod svakog javnog bilježnika možeš izvaditi vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burn je napisao:

- Vi se nikako niste mogli uknjižiti jer Vam nedostaje ključna stvar - a to je spomenuta clausula intabulandi ili dozvola za uknjižbu. Ona ili bude sastavni dio ugovora (u onima koje Vam pravnik sastavlja) ili poseban dokument a bez nje uknjižba nije dopuštena.

 

Tipski ugovori sadrže tu klauzulu (bar osobno nisam vidio tipski ugovor koji je nema).

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija