Jump to content

Kazna za Parkiranje ???


NotoriusBIG

Preporučene objave

Bok

 

Naime dobio sam kaznu za parkiranje 13.01.2010.

 

Prekršaj iz članka 12 stavka 4. Zakona o sigurnosti prometa na cestama kažnjivog po članku 12 stavka 8 i kazna je 500 kn.

 

Tu nepiše da se mogu žaliti nego kao da treba dostaviti tko je vozio i platiti kaznu u roku 8 dana.

 

Zanima me što će biti ako neplatim kaznu?

I kome da se žalim ako mogu Policijskoj upravi ili Sudu?

U žalbi bi tražio opomenu pošto nisam kažnjavan, studiram uz plaćanje i nezaposlen sam.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To još nije kazna. Kazna će biti upućena osobi koju navedete kao vozača u kritično vrijeme.

 

Ako ste to Vi, moći ćete se žaliti. Možete navesti u svoju korist sve što ste naveli i opisati objektivne razloge zašto ste tako postupili. No, nisam siguran da će sud povjerovati da osoba koja nema prihoda posjeduje auto (odnosno obratno).

 

Ako je bio neko drugi tko Vam je u bliskom srodstvu, morate dostaviti njegove podatke, ali navedite da se pozivate na blagodat (tj. pravo da niste dužni svjedočiti protiv bliskog srodnika) i zabranjujete da se ti podaci koriste protiv njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, hm... prvi put sam uopće na nekom forumu .. pa bih i ja postavila pitanje.

10.10. 2009 sam parkirala na mjestu za invalide.. dočeklala me čestitka od 700 kn na šoferšajbi koju nisam platila.. prije 10 dana sam dobila poštom plavu kuvertu i sukladno napisanome u njoj podnjela prigovor u zadatom roku od 8 dana . zanima me ima li nade da se to rastegne i kada nastupa zastara..

Hvala svima koji odgovore.............

 

marina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija