Jump to content

korištenje automobila za vrijeme ostavinske


naiva

Preporučene objave

Suprug moje prijateljice je preminuo prije 2 godine. Ostala je supruga i dvije, već udane kčerke. Ostavina se odužila jer se uplela svekrva sa zahtjevom za poljoprivredne strojeve, pa moja prijateljica ne može registrirati automobil i koristiti ga.

Zar ona nema pravo koristiti taj auto dok god ostavinska ne završi, makar to potrajalo godinama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije jasno da li je u parnici ili je ostavinski postupak prekinut do dogovora.

 

U ostavinskom postupku moguće je donijeti djelomično rješenje ako su drugi suvlasnici suglasni, npr. da auto odmah naslijedi samo jedan nasljednik.

 

Slično je moguće i u parničnom postupku, ako se druge strane suglase oko toga ili se eventualno može zatražiti privremena mjera iako nisam baš siguran kolike bi bile šanse da to sud prihvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Upravo tražim po forumu temu vezano za ostavinu. Ne znam odgovor na vaše pitanje, koliko sam čula da se ne možr ništa napraviti dok proces ostavine ne prođe. Mene zanima koliko dugo nakon ostavine stiže rješenje. Trebala bih prepisati automobil na sebe (kojeg sam kupila), ali čekala se ostavina. Ostavina je prošla pa me zanima koja je sada procedura. Mogu li s prodavateljem potpisati kupoprodajni ugovor i obaviti sve ostalo vezano za prepisivanje, ili prodavatelj mora čekati rješenje o ostavini pa ga tek onda prepisati. Pomoć! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija