Jump to content

nasilje od strane roditelja.... molim hitnu pomoć


mm1982

Preporučene objave

Moilm vas pomozite mi ....

Moj budući muž je strani državljanin, i trebamo za mjesec i pol dana sklopiti brak. Ja imam dijete i moji roditelji se protive toj vezi...spremni su na sve i ne samo psihičko nasilje, već i fizičko nad menom nego i djetetom.

Prijete svakim dolaskom mog budućeg da će ga optužiti za pedofiliju i zlostavljanje mog djeteta.

Molim vas, da li postoji pravni način kako da ga zaštitim, jer ga ovdje čeka posao i život ne možemo riskirati da dobije zabranu ulaska u Hrvatsku.

Molim vas, ne znam kome da se obratim za pomoć, odakle da krenem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pomoći ali već sam bila i oni kažu da ne mogu ništa napraviti dok ne dodje do prijave i ne krene postupak.

Ali dođe li do prijave njega odmah deportiraju i ukidaju mu privremenu dozvolu.

Moje roditelje je nemoguće smiriti jer nažalost oni su sustavni zlostavljači već godinama...štitim dijete koliko mogu ali sad sam u situaciji koja je jako riskantna i ne znam kome se obratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali živite li s roditeljima ili sama. Ako ste neovisni od njih, zašto ih ne ignorirate?

 

Prijetnja je kazneno djelo, pa pozovite policiju ili podnesite pismenu prijavu svaki put kad vam zaprijete, a naročito sigurnosti djeteta, prije nego što dođu u situaciju da prijave i Vašeg budućeg supruga. Vaši roditelji u vezi s Vašim djetetom za koje se Vi brinete nemaju baš nikakvih prava, tj. ne smiju poduzimati baš ništa bez Vaše dozvole. Odvedu li ga, na primjer, iz vrtića bez Vaše dozvole, možete ih prijaviti za to.

 

Vjerojatno se protiv njih neće ništa poduzeti ako ih prijavite jer nećete moći dokazati prijetnju, ali ako se to bude ponavljalo i bude u policijskim zapisnicima, bit ćete u boljoj situaciji kad dođe Vaš suprug. Osim toga, zlostavljači su u pravilu kukavice koji ustuknu pred jačim.

 

No, ako živite s njima, jedino je rješenje da se osamostalite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mm1982 je napisao:

Prijete svakim dolaskom mog budućeg da će ga optužiti za pedofiliju i zlostavljanje mog djeteta.

Pedofilija je kazneno djelo koje se vodi po službenoj dužnosti.

 

Svatko tko lažno prijavi takvo kazneno djelo, čini novo kazneno djelo lažnog prijavljivanja.

 

Uvažavajući odgovor g. KronicnaStranka, morate djelovati preventivno preko policije i czss. Za svih njih napišite po jedno pismo u dva primjerka. Detaljno opišite sve, predajte nadležnim službenicima i sukladno Uredbi o uredskom poslovanju, tražite da na vašu kopiju pisma otisnu prijemni pečat. Ne odustajte od pečata, imaju ga, izbjegavaju ga davati i ne napuštajte tu prostoriju bez pečata na vašoj kopiji pisma.

 

Kad otisnu pečat primili su stvar na znanje. Ne smiju se više praviti ludi, te će i oni krenuti u akciju.

 

Poslati će socijalnog radnika/policajca da obavi razgovor sa tim čudnim ljudima.

 

I razgovor može, ali ne mora biti dovoljan, da se prestane sa takvim glupostima.

 

Na kraju, imate jedan život, a zdravlje je najvažnije, pođite u podstanare, kod gazde koji je voljan napraviti pravi ugovor o najmu, da taj stranac koji namjerava živjeti sa vama, bez problema može prijaviti boravište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na informacijama...Evo što se tiče ovog za pedofiliju nisam znala da ih se može tužiti jer je moja majka već jednom smjestila meni i maloj takvu prijavu, da sam dijete ostavljala samo sa pedofilom....a što je nagore od svega...moja majka zna da sam upravo ja žrtva pedofilije ...

Poslala je pismo javnoj pravobraniteljici i onda su nas pozvali na centar..

Prošla sam bezbroj razgovora i pretraga da bi na kraju psihijatrica u Samoborskom centru za ss. se samo nasmijala i rekla kako su sumnje odbačene...

Pa nikad mi nije ni dala pročitati to pismo ni dopis od poliklinike za zaštitu djece...

Ja inače živim sama, ali u istom gradu s roditeljima...

Oni se voze uz moju kuću, dolaze usred noći lupaju po vratima...otac se prijeti oružjem...

Sve je to postalo nepodnošljivo i zato se želim informirati kako da ih zaustavim. Ne mogu dopustiti da mi unište još i brak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mm1982 je napisao:

... jer je moja majka već jednom smjestila meni i maloj takvu prijavu, da sam dijete ostavljala samo sa pedofilom...

Poslala je pismo javnoj pravobraniteljici i onda su nas pozvali na centar..

Oni se voze uz moju kuću, dolaze usred noći lupaju po vratima...otac se prijeti oružjem...

...

 

Kako opisujete, situacija je vrlo ozbiljna!

 

Odmah napišite dopis policiji i CZSS (i urudžbirajte) kako su napisali KroničnaStranka i petpetica! Opišite prethodne lažne prijave, prijetnje oružjem i prijetnje budućim prijavama.

 

Zatražite od suda zabranu pristupa.

Zatražite službeno uvid u spis u svezi lažne prijave.

Svaku dalju prijetnju odmah prijavite policiji.

Kada slijedeći puta dođu po noći lupati na vrata ODMAH pozovite policiju.

U školi/vrtiću pismeno obavjestite da zabranjujete bilo kakav kontakt bake i djeda sa djetetom, pogotovo odvođenje.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija