Jump to content

HZMO ili MORH,koga tužiti i kome?


osamica

Preporučene objave

Dobila sam novo riješenje o mirovini (nakon ponovnog izračuna) prije 13 godina sam otišla u mirovinu sa činom vojnika,HZMO poslao MORH-u dopis da MORH pošalje potvrdu o činu,MORH je poslao sa činom vojnika,što nije točno,u svim potvrdama o pripadnosti postrojbi stoji mi da imam čin desetnik,sada nakon 13 godina MORH dostavlja potvrdu sa činom desetnik koju je trebao dostaviti još 1997.godine (napokon uz tolike muke i borbe oko istine),razlika mirovine je oko 20%.Sada mirovinski meni šalje novo riješenje sa činom desetnika,ali će mi isplatiti razliku za samo 6 mjeseci unatrag,jer kažu da to nije njihova greška,nego greška MORH-a koji je poslao krive podatke još 1997.godine.Kolegica (knjigovotkinja inače) mi je izračunala da mi je manje isplaćeno oko 498,000kn uvećano sa 15% god.kamate za 166 mjeseci!!Pa Vas molim ako netko zna,koga bi trebalo tužiti i kome za obeštećenje uzrokovano aljkavosti službi koje nam kroje sudbinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RH,MORH ,za naknadu štete

ali prvo prijedlog za mirno rješenje spora

prema nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu.

 

u mirovinskom traži da ti daju (na uvod ) podatak kad su zaprimilo potvrdu o činu od MORH-a.

kao i potrebite podatke od ranijeg postupanja.

 

angažiraj odvjetnika ali uz ugovor o zastupanju (10%-20% od ostvarenog tužbom ili nagodbom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija