Jump to content

Što tijekom otkaznog roka treba dobiti od poslodavca?


mvdodatno

Preporučene objave

Ljudi,

 

sporazumno sam se dogovorio sa poslodavcem i odlazim iz firme. Dogovorili smo otkazni rok od dva tjedna.

 

Sad me samo zanima što sve poslodavac mora odraditi i koje mi dokumente predati kako bih ih ponio u novu firmu, već sam našao novi posao. Želim znati čisto da ne bih nešto zaboravio, ili da ne bi poslodavac "zaboravio"...

 

Dakle, ono što ja znam, poslodavac mi mora:

 

1. isplatiti plaću i sve zaostale doprinose (nije bio redovit)

2. dati pismenu potvrdu o neiskorištenim danima za godišnji

3. dati na potpis sporazumnim raskid ugovora

4. odjaviti me i dati mi radnu kjnižicu

 

Ima li još nešto, nekakve potvrde, papiri koje mi mora dati?

 

PK obrazac, nešto drugo...???

 

Kako otprilike teče kronologija tijekom otkaznog roka?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mvdodatno.

ad.1 osim rečenog i obračun plaće ako ti ne isplatiplaću(e),jer ćeš vjerojatno već raditi kod drugog poslodavca kad dobiješ zadnju plaću ovog s kojim si se rastao. To bi bilo dobro navesti u sorazumnom kao članak da se zna da ti je dužen.

ad.2.OK

ad.3.OK

ad.4.odjava sa zavoda za soc i mirovinsko + radna knjižica

sa zaključenim trajanjem staža.

5.PK obrazac

Ništ više! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru

 

dakle, ako sam dobro shvatio, recimo zadnji dan kad budem u firmi, on sve te odjave, sve te papire, PK obrazac itd. mora dati baše MENI osobno na ruke, i ja to fizički odnosim sa sobom?

 

Nema one finte "odi ti u novu firmu, budem ja to sve sredio..."?

 

Jer za samu odjavu, ne mora to biti nužno gotovo do zadnjeg dana otkaznog roka, šta ne? kaj nije to onak, naknadno da se riješava?

 

Sorry ak pitam ponovo jedno te isto, ali želim biti ziher šta mi sve on MORA dati najkasnije taj zadnji dan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mvdodatno je napisao:

hvala na odgovoru

 

dakle, ako sam dobro shvatio, recimo zadnji dan kad budem u firmi, on sve te odjave, sve te papire, PK obrazac itd. mora dati baše MENI osobno na ruke, i ja to fizički odnosim sa sobom?

 

Nema one finte "odi ti u novu firmu, budem ja to sve sredio..."?

 

Jer za samu odjavu, ne mora to biti nužno gotovo do zadnjeg dana otkaznog roka, šta ne? kaj nije to onak, naknadno da se riješava?

 

Sorry ak pitam ponovo jedno te isto, ali želim biti ziher šta mi sve on MORA dati najkasnije taj zadnji dan...

 

dakle od dana kad potpišeš sporazum ...recimo 01.02 2010.g u kome će pisati da ti radni odnos prestaje 15.02. poslodavac može otići na zavode za zdr i mir osiguranje i može te sa tim datumom 15-tim odjaviti. Predati ti dokumente 15-tog i to je to. Inće je zakonski rok osam dana po otkazu. Može ti dostaviti i poštom. Tebi ili mirovinskom. Ne...... može. MORA. Kazna je za neizdavanje dokumenata 61.000 do 100000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija