Jump to content

mirovina


zoran36

Preporučene objave

Imao bih jedno pitanje i nadam se da mi možete odgovoriti,unaprijed se zahvaljujem.Dobio sam na lječnićkom da sam nesposoban za dvo .To isto sam dobio i od prvostupanjske komisije-nesposoban za dvo.Pise prvostupanjska komisija na temelju čl.24.i25.Pravilnika o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti za vojnu službu i članka 11.Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja dj.voj.osoba donijelo je riješenje da sam nesposoban za dvs.U provedenom postupku nkomisija je utvrdila da sam nesposoban za dvs po T 58.2 OS-1 sukladno zdravstvenim kriterijama propisanim pravilnikom .Zanima me što dalje,što dalje slijedi.Jos radim u vojsci nisam na bolovanju.Imam status branitelja u vojsci sam efektivno 14 i pol godina.Civilnog staza imam samo 3 mjeseca.Sve ukupno imam 22 godine staza sa benificijama.Da li mi netko može odgovoriti što slijedi dalje.Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za nekih dvadesetak dana, a možda i prije trebali bi dobiti Rješenje o prestanku službe po sili Zakona, uz častan otpust i pravo na mirovinu. U međuvremenu vam je liječnik morao otvoriti bolovanje. Dakle, Vaša dokumentacija sa Zdravstvene komisije MORH-a upućena je u Personalnu službu MORH-a, a koja onda donosi navedeno Rješenje. Potom, po kompletiranju predmeta MORH vašu dokumantaciju proslijeđuje u HZMO. HZMO vas nakon određenog vremena poziva na medicinsko vještačenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege,molio bih ako me tko želi savjetovati u ovm sličaju...

Trenutno sam u profesionalnoj invalidskoj mirovini oko 3 godine a ona iznosi 1880kn,znači najniža braniteljska...

Nedavno sam dobio drugostupanjsko rješenje prvi put 20%PTSP

Još nisam išao na mirovinsko pitati šta dalje,pa bih ovim putem htio se pripremiti šta mogu dalje očekivati u obnovi postupka i kakva je procedura

Unaprijed hvala i sretno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa tim rješenjem ideš na mirovinski pa će ti se mirovina obračunati po novom koeficijentu,a što se tiče obnove postupka tvija doktorica opće prakse ti mora napravit liječničku obradu sa tim da moraš imati dobre argumente ako ideš na pogoršanje stanja.znači moraš imati dobre nalaze iz kojih je vidljivo da je došlo do pogoršanja stanja.onda tu obradu predaš n a mirovinsko i čekaš da te pozovu na vještačenje.Pozdrav svim hrvatskim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija