Jump to content

Jedno kratko u vezi bolovanja...


Omerta_man

Preporučene objave

Najprije se ispričavam ako ovakav ili sličan post postoji, no da pređem na stvar..

Prijatelj me danas zvao i rekao da je zaposlio radnika na tzv. "probni rok" od 6 mjeseci i da je isti otišao na bolovanje prije isteka probnog roka (nije ozljeda na radu), te da mu želi dati otkat kao tehnološki višak, i da je to pitao Knjigovođu koja mu je rekla da je to moguće....

 

Onako iz raznoraznih kontakata u svezi toga rekao sam mu da je to nemoguće (vođen zdravom logikom), ali me začudilo da mu je Knjigovođa to rekao.

 

Ali ipak pošto dajem puno savjeta ovdje po pitanju obrta i sl. i sam sam vidio da ljudi dobiju pogrešne informacije u svezi svojih upita pri nadležnim tijelima.

 

Pa me zanima dali uopće može dati otkaz radniku kao tehnološki višak ili radi smanjenog opsega rada, a ako ne koliko dugo mu mora isplaćivati plaću ako je prijavljen na minimalac? (pretpostavljam da mu samo prvi mjesec bolovanja plaća doprinose i prvu plaću za mjesec bolovanja jel?)

 

isprike još jedanput ako postoji slično pitanje u nedavnim postovima i unaprijed hvala svima na odgovorima.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

Najprije se ispričavam ako ovakav ili sličan post postoji, no da pređem na stvar..

Prijatelj me danas zvao i rekao da je zaposlio radnika na tzv. "probni rok" od 6 mjeseci i da je isti otišao na bolovanje prije isteka probnog roka (nije ozljeda na radu), te da mu želi dati otkat kao tehnološki višak, i da je to pitao Knjigovođu koja mu je rekla da je to moguće....

 

Onako iz raznoraznih kontakata u svezi toga rekao sam mu da je to nemoguće (vođen zdravom logikom), ali me začudilo da mu je Knjigovođa to rekao.

 

Ali ipak pošto dajem puno savjeta ovdje po pitanju obrta i sl. i sam sam vidio da ljudi dobiju pogrešne informacije u svezi svojih upita pri nadležnim tijelima.

 

Pa me zanima dali uopće može dati otkaz radniku kao tehnološki višak ili radi smanjenog opsega rada, a ako ne koliko dugo mu mora isplaćivati plaću ako je prijavljen na minimalac? (pretpostavljam da mu samo prvi mjesec bolovanja plaća doprinose i prvu plaću za mjesec bolovanja jel?)

 

isprike još jedanput ako postoji slično pitanje u nedavnim postovima i unaprijed hvala svima na odgovorima.!

 

Haloooo prijatelju Omerta,

dakle taj tvoj prijatelj sa svojim radnikom ima Ugovor o radu sa ugovorenim probnim radom.Taj je ugovor sigurno na neodređeno vrijeme jer je probni rad ugovoren na 6 mjeseci. Ja ne vidim kako će on taj ugovor o radu prekinuti otkazom iz poslovno uvjetonvanih razloga i kako će on taj otkaz obrazložiti? Može ga samo obrazložiti gospodarskim razlozima ali na takav otkaz radnik ima pravo zaštite prava. Isto tako privremena nesposobnost realizaciju otkaza, odgađa.

Tvom bi prijatelju najbolje bilo da ne petlja sa otkazom, nego kad prođe probni, rad radnika ocjeni negativnim i gotova stvar.Ovako je u opasnosti da se radnik "žali",moguće i prijavi inspektoratu da je pravi uzrok otkaza bolovanje i tvoj ga prijatelj plaća do isteka probnog rada i ima probleme. To mu mislim,ne treba. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

Velepoštovani cigo majstore hvalana odgovoru!

 

Pitao sam prijatelja i veli da mu je dao ugovor na neodređeno a da je u ugovoru uglavljena stavka 6 mjeseci probnog rada, što opet po meni je krivo sročeno i još veća zapetljancija.

 

 

hvala na brzom odgovoru! :)

 

Nema na čemu presvetli. Se zna: :majstor: je :majstor::skakuce: A bilo ti je "kratko" .............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija