Jump to content

možda znate


ivaaana

Preporučene objave

pokušat ću ukratko iznjeti svoj problem, možda netko zna što mi je ćiniti...

2001. u 1.mj sam odjavila ugostiteljski obrt i sad sam dobila rješenje o ovrsi za dug od 54 000 kn u koji ulaze, mirovinsko i zdravstveno, porez za 2000.godinu po godišnjoj prijavi, komorski doprinos i turistička zajednica....

Da li je nešto od ovoga moglo otići u zastaru i kako da to provjerim i gdje...malo sam se informirala ali nitko mi konkretno nije znao reći...na internetu piše da je zastara poreznog duga 5 godina, a mirov. i zdravstv. 10 godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivaaana je napisao:

pokušat ću ukratko iznjeti svoj problem, možda netko zna što mi je ćiniti...

 

bježat iz Rh jer će država sve učinit da te zgazi sa doprinosima ne bi li odustala od bilo kakvog samostalnog rada.

naravno, šalim se, ali stvar je vrlo ozbiljna. način naplaćivanja doprinosa je još jedna sramotna praksa u okviru naše administracije. o tome bi se pak mogli pisati traktati.

sve što uplatiš vidljivo je tek nakon 2 tjedna (iako je sve kompjuterizirano)?? za vrijeme dok je uplata nevidljiva (zato jer elektroni jako sporo putuju po državnoj kompjuterskoj mreži) svejedno ti teku sve moguće zatezne kamate.

ako se kojim slučajem razboliš, nemoj ni slučajno biti bolestan kraće od 40 i kusur dana jer će te zadavit za doprinose. ako se buniš, još će te poslat na komisiju gdje će te babetine od oka procjenit da si u stanju hodat i da ti vjerojatno nije ništa i da ništa od bolovanja. U međuvremenu stižu uplatnice koje ni Bog Otac ne može dešifrirati. inače uplatnice nitko ne šalje ali ipak stalno stižu. stižu i kad zatvoriš obrt, i po treći put odeš odjaviti obrt i kažeš da ti ne šalju uplatnice. ali one i dalje stižu, iako ih i dalje nitko ne šalje.. naravno da ti se nakupi zetezne kamete jer ne plaćaš uplatnice koje nitko ne šalje na obrt koji je zatvoren. onda opet moraš zatvorit obrt, ali ne možeš dok ne platiš sve one dugove koji su se nakupili nakon što si zatvorila obrt.

itd. itd. uglavnom dosta materijala za nekoliko Kafkinih romana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivaaana je napisao:

pokušat ću ukratko iznjeti svoj problem, možda netko zna što mi je ćiniti...

2001. u 1.mj sam odjavila ugostiteljski obrt i sad sam dobila rješenje o ovrsi za dug od 54 000 kn u koji ulaze, mirovinsko i zdravstveno, porez za 2000.godinu po godišnjoj prijavi, komorski doprinos i turistička zajednica....

Da li je nešto od ovoga moglo otići u zastaru i kako da to provjerim i gdje...malo sam se informirala ali nitko mi konkretno nije znao reći...na internetu piše da je zastara poreznog duga 5 godina, a mirov. i zdravstv. 10 godina...

U svoj masi različitog tumačenja i rješavanja ovakvih i sličnih situacija, rijetki znaju što im je činiti. Uglavnom, nije mi jasno je li Vam taj dug od 54000 kn nastao do 2001. do kada ste odjavili obrt ili su Vam i kasnije stizale uplatnice pored uredne odjave obrta? Znam neke slučajeve kada su ljudi sve uredno odjavili, a oni samo šalju i šalju iz mjeseca u mjesec. Možda za početak da dostavite preslik odjave obrta, pozovete se na institut zastare (koji je različit), pa kada Vam stigne nekakav odgovor vidjeti što dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala....pokušat ću tako...iako mislim da nema neke vajde..dug je nastao do 2001. a od tada su rasle kamate...naravno, uplatnice nisu stizale...odjednom je stigao cijeli dug...i to mi se ćini baš sada, kad je ili nastupila ili je blizu zastara...problem je što ne znam kakvog profila osobu ili uposlenika i gdje pitati kad nešto ide u zastaru...nitko mi konkretno ne zna reći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija