Jump to content

Porezna olakšica na dijete


Spleecho

Preporučene objave

Sad mi nije jasno zašto 0.25, ako ja i bivša žena dijelimo sina po pola na kartici.

Pretpostavljam da Rodni list mora bit "mlađi" od 6 mjeseci ili godine dana...

 

Pitam ovo iz razloga što sam se upravo zaposlio, pa me zanima da li moram prijaviti malog na poreznu karticu prije nego li mene prijavi firma, ili nije bitno, da bi na kraju godine ostvarivao pravo na olakšicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spleecho je napisao:

Sad mi nije jasno zašto 0.25, ako ja i bivša žena dijelimo sina po pola na kartici.

Pretpostavljam da Rodni list mora bit "mlađi" od 6 mjeseci ili godine dana...

 

Pitam ovo iz razloga što sam se upravo zaposlio, pa me zanima da li moram prijaviti malog na poreznu karticu prije nego li mene prijavi firma, ili nije bitno, da bi na kraju godine ostvarivao pravo na olakšicu.

 

olakšica na prvo dijete je takva da se faktor osobnog odbitka uvećava za 0,5, što znači da je osobni odbitak ukupno 1,5

 

ako ga dijelite sa ženom; pola od 0,5 je 0,25, pa ćete vi u prijavi upisati ukupno 1,25 pod faktor osobnog odbitka

 

 

do sada je bilo dovoljno dostaviti kopiju rodnog lista, nije bitan datum izdavanja

 

dijete ne morate uopće upisivati u poreznu karticu, jer najčešće privatne firme isplaćuju dogovorene neto plaće pa bi u tom slučaju porezna olakšica išla njima u korist

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

Spleecho je napisao:

Sad mi nije jasno zašto 0.25, ako ja i bivša žena dijelimo sina po pola na kartici.

 

faktor osobnog odbitka za prvo dijete iznosi 0,5, pa kad Vi i bivša supruga "podijelite sina po pola" svatko dobije faktor 0,25. :-D

 

http://www.in-fin.info/porezne-olaksice/

 

Znači, u biti bi samo zakinuo bivšu ženu za odbitak? To mi nije cilj. Ako ja ne mogu imat nikakvu korist od toga, nije mi namjera nju oštetit.

 

U svakom slučaju, hvala vam na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija