Jump to content

porez na nekretninu


mantapome

Preporučene objave

Poštovani!

 

Molim vas je li mi možete odgovoriti.

U vlasništvu sam imao stan koji sam dobio u ono vrijeme od firme i otkupio ga za 12 000 dem.Taj stan smo prodali i kupili drugi stan koji mi glasi na suprugu.

Za života sam kupio i poslovni prostor koji sam prepisao na sina.

Sada u 64 godini života sam kupio stan.

Zanima me jeli trebam platiti porez na nekretninu,imam li kakve pogodnosti s obzirom da nemam niti jednu nekretninu na sebi osim toga stana koji sam sada kupio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moglo bi se zaključiti da je ovo vaša druga nekretnina kojom rješavate svoje vlastito stambeno pitanje i sukladno odredbi članka 11. točka 9. ne bi mogli ostvariti oslobođenje od plaćanja poreza na nekretnine neovisno o tomu što možda niste koristili oslobođenje kod stjecanja prve nekretnine osim ako možete dokazati da ta prva nekretnina nije udovoljavala uvjete stambene potrebe tročlane obitelji.mišlenje PU

 

Moglo bi se zaključiti da sukladno odredbama članka 11. točka 9.5 - 9.7 Zakona o porezu na promet nekretnina nemate pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina kod kupnje prvog stana (ako već prije niste koristili tu zakonsku mogućnost) jer vaša supruga ima stan, a vaš sin poslovni prostor. mišljenje PU

 

mišljenje PU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija