Jump to content

odvjetnicka usluga


tinki

Preporučene objave

Tražim odgovor.

Preko odvjetnika sam pokušala ostvariti naknadu štete od osiguranja za ozljedu u prometu. Odvjetnik je to vrlo brzo obavio i za to traži naknadu koja je dogovorena.

Zanima me da li on ima pravo na postotak od dobivenog iznosa, ako je od osiguravajuće kuće dobio određeni iznos za svoje troškove i uslugu (o čemu ranije nisam bila upoznata)?

Zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I za svoju nagradu mora izdati račun (ili nešto slično)?

Dogovor o postotku je bio usmen, bez potpisanog ugovora, što ne znači da ga i takvog neću ispoštovati.

Naknadno sam saznala od ljudi koji su koristili njegove usluge da on traži potpis na priznanje da su primili 'cjelokupan iznos' (bez iskazanog iznosa) odštete 'bez odvjetničke nagrade', što ne odgovara istini jer je nagrada izuzeta od iznosa (i trošak).

Hoću li na kraju svega (tj. moram li ) dobiti nekakav papir i od osiguranja, ili sve ostaje kod odvjetnika (moje saznanje o iznosu odštete temelji se na usmenom kazivanju).

 

bojan79 je napisao:

Taj postotak za koji ste se dogovorili je u biti nagrada za njegov rad, a on svoje troškove naplaćuje od suprotne strane, odnosno osiguranja. Ovo sve naravno ako niste nešto drugo ugovorili, a u pravilu je to nagrada + par. trošak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija