Jump to content

Upomoc, dobih kaznu od 1 000 kuna


donquichotte

Preporučene objave

.. bok svima , spasiteljima ...

 

U petak navecer je mala ( 11 godina ) od moje djevojke imala problema sa zubnom protezom koju smo napravili kod ortodonta iz Zagreba ali u Porecu. Ortodont dolazi jednom mjesecno iz Zagreba u Porec zbog kontrole.Kako se problem zakomplicirao nazvali smo Porec a oni su nazvali ortodonta iz Zagreba te je ovaj hitno dosao i narucio nas hitno u 11 sati u subotu. Iako smo mi krenuli prije jer do Poreca iz Pule treba oko 45 minuta zatvorena cesta od Pule do Vodnjana te radovi na cesti znatno su usporili nas dolazak u Porec. Mala je sva otekla i pocela je krvariti iz zuba te sam ja na vidljivim mjestima malo ubrzao. Kao za vrag , uslikali su me policajci sa rucnim starinskim radarom i lupili mi kaznu sa obrazlozenjem da nemogu pravdati brzinu ako me samo upozore .. objasnio sam im zasto zurim .. ali oni su i dalje ostali na svojem da mi nemogu oprostiti i da kaznu moram platiti ... iako su mi ispricali da kad slikaju slovence sa tim radarom oni ne zele platiti jer policija nemoze dokazati dali su zaista ulovili na laser njega ili nekoga od prije posto nigdje nema oznaceno vrijeme ni ikakva slika... hm hm , zanimljivo.

Bila je subota ujutro i stvarno nije bilo psa na cesti. Rekli su da tamo stoje od sedam i da sam im ja prvi kojega su zaustavili .. onda znas koliko je prometa bilo .. slikali su me na ravnom dijelu i to odmah iza znaka 80 koji je tamo postavljen radi radova na cesti .. iako je ipsilonom dozvoljeno 100 km/ sat .. hulje ... jedino sto je na nekim dionicama bilo kamiona od gradnje ipsilona. ali normalno da bi tamo usporio ... pa vozio sam djete i curu u autu ...

Nista uzeo sam kaznu i otisli smo do Poreca. Ortodont nam je dao potvrdu da je mala imala zubnu traumu tako da bi to isto mogao priloziti u zalbu...

Inace sam savjestan vozac .. svijetla , pojas itd ... Radio sam kao komercijalista 3 godine za jednu firmu i barem jednom mjesecno odlazio sam do Dubrovnika i nazad ,, toliko koliko se tice moje sposobnosti voznje .. a inace sam i trener u biciklistickom klubu iz Pule te barem jednom sedmicno vozim djecu na utrke ili autom ili kombijem ... sto po hrvatskoj sto po inozemstvu ... dakle , nisam od onih mladih vozaca koji su opasnost na cesti ... da kucnem u drvo , nikada nisam napravio nikakvu prometnu niti prouzrocio ista slicno ...

Moze li mi tko pomoci da srocim zalbu ??? imam 8 dana .

Ona glasi ovako ...

Ja.. 13 02 2010 u 10.20 sati na istarskom ipsilonu kretao se brzinom od 124 km/h van naselja gdje je brizna ogranicena na 80 km/h sto uz toleranciju 10 posto iznosi 111 km/h. slikali su me starim laserskim pistoljem STAR LASER ...

Znam da vi znate sve o tome ...

Evo , toliko .. zahvaljujem se unaprijed ..

Donquichotte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sam na tvom mjestu, napisala bih sve što mi padne napamet u obranu. Kada sam jednom bila kod odvjetnika zbog nekekve kazne, rekao mi je da uvijek iskorištavam pravo žalbe do kraja i da nikada ne plaćam a da nisam iskoristila sve žalbene mogućnosti. Kada je moj bivši muž jednom prošao kroz crveno svjetlo, žalio se negiranjem, da policija laže. Ja sam potvrdila kao suvozač . Nikada poslije ništa nije dobio od te kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mmm , ma znam da imas pravo ... ali ono vrijeme u iscekivanju godoa ... nije bas ohrabrujuce ... ma osjecam se uzasno .. nekad mislim da policija treba raditi neke pametnije stvari .. recimo loviti dilere koje i ovako vec dobro znaju ... a ne zajebavati ozbiljne gradjane ...

Ma znas sta ... ima nesto i dobro u tome ( sto ti je bivsi muz ) ako je ovako stalno prolazio kroz crveno , usparao ti je zivot .. hi hi hi ... ma salim se ... nadam se da si sretna ... pa i ako dodjes do Pule , svrati na kavu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

donquichotte je napisao:

mmm , ma znam da imas pravo ... ali ono vrijeme u iscekivanju godoa ... nije bas ohrabrujuce ... ma osjecam se uzasno .. nekad mislim da policija treba raditi neke pametnije stvari .. recimo loviti dilere koje i ovako vec dobro znaju ... a ne zajebavati ozbiljne gradjane ...

Ma znas sta ... ima nesto i dobro u tome ( sto ti je bivsi muz ) ako je ovako stalno prolazio kroz crveno , usparao ti je zivot .. hi hi hi ... ma salim se ... nadam se da si sretna ... pa i ako dodjes do Pule , svrati na kavu ...

 

Ne moram svratiti, živim u njoj pa kako sam vidjela da nitko ne pomaže mom sugrađaninu, ja odgovorila makar ono što znam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

policija treba biti udaljena 300m od znaka kujim je ograničena brzina.

od znaka pa do 300m se računa prilagođavanje brzine.

Samo jedan lagani ispravak.

 

Brzina se utvrđuje 100 metara iza prometnog znaka, a ako se radi o području u blizini škole, brzina se utvrđuje 30 metara iza prometnog znaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija