Jump to content

porezna prijava - student - osobni odbitak


praskozorje

Preporučene objave

Poštovani,

- Imam li obvezu podnošenja godišnje prijave poreza na doh. za 2009. jer sam po rješenju Porezne uprave trebala dodatno uplatiti izvjestan iznos poreza za 2008.

Ne znam da li to treba navesti i kako u poreznoj prijavi za 2009.? Napominjem da sam taj iznos i uplatila.

- Potom, na svojoj PK imam dijete-studenta na olakšici (0,50), ali je on nešto radio preko student. servisa i prešao iznos za uzdržavanog člana.

Ja ću svakako tu činjenicu navesti u svojoj poreznoj prijavi, ali me zanima može li on podnijeti poreznu prijavu i ostvariti svoj osobni odbitak? i kako to upisati u dotičnu prijavu? (nema veći prihod od zakonskih 50.000)

Ima li on neko pravo na povrat poreza?

- Više puta sam u ljekarni kupila lijek koji se može nabaviti bez recepta, a neophodan mi je. Mogu li se ti računi navesti kao olakšica?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate obvezu predaje godišnje porezne prijave na dohodak ukoliko ste ostvarili dohodak radom kod samo jednog poslodavca (niste radili kod dva istovremeno,niste ostvarili drugi dohodak uz plaću ili sl).

 

Uplaćeni porez iz 2008. ne evidentira se u idućim poreznim prijavama.

 

Ukoliko je Vaš student ostvario godišnje primitke u iznosu većem od 10.800 kn godišnje, ne možete ga koristiti kao uzdržavanog člana tj.uvećavati Vaš osobni odbitak.

 

Primitak studenata za rad preko studentskih udruga do iznosa od 50.000 kn godišnje ne unosi se u godišnju poreznu prijavu ali student može podnijeti poreznu prijavu ako želi ostvariti porezne olakšice, povrat poreza.

 

Računi za lijekove koji se mogu kupiti bez recepta ne mogu se koristiti za uvećanje osobnog odbitka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija